Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "csinálja" ezt a kisfiam?

Miért "csinálja" ezt a kisfiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hetes.Szopi után büfizik párat,majd elkezdi "enni" a kezét és utána hatalmasat bukik,persze közben üvölt.Miután bukott megnyugszik,picit nézelődik,majd elalszik.Aztán ha leteszem kb. 10 perc múlva üvölt,felveszem,bukik...ez így megy a köv. szopiig.ha nem teszem le akkor nem bukik olyan sokat,de akkor is felébred,szenved a kezemben,büfizik esetleg picit bukik,majd alszik tovább..Ez így megy egészen az esti szoptatásig.7-8 között van fürcsi,szopi,utána megint kb fél óra szenvedés,picit bukik,sokat büfizik,majd elalszik..Éjfél 1 óra között kel,szopizik,büfizik,majd aszik reggel 6-fél7ig..Éjszaka semmi szenvedés,semmi bukás,csak jó sok büfi egyből szopi után és nyugodtan alszik..Miért van hogy napközben szenved,bukik éjjel pedig nyugodt és alszik.???Van hogy nappal lesem tudom tenni,sokszor annyira sír,szenved!!
2012. febr. 6. 09:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném,hogy a reggeli szopi után kakil és délután még egyszer.Nem szenved,nem erőlködik közben.Pisi minden pelusban van bőven..
2012. febr. 6. 09:34
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem kéne a dokival vagy a védőnővel konzultálnod véletlenül???
2012. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Jadwiga ***** válasza:
refluxos??
2012. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

voltunk hasi uh-n,de nem látott a doki semmit mert még volt tejcsi a gyomrában.Azt mondták,ha 3 hónapos korára nem múlik el menjünk ,megnézik még egyszer éhgyomorra.Egy darabig nem volt,aztán kb 3 hete ismét elő jött.Előtte csak épp hogy bukott szopi után pár cseppet.Most viszont már jóval a szopi után is bukik és ragacsos-nyálkás "valamit"..

Védőnőnk szerint ez normális 3 hónapos koráig..Vettem gastrotuss babyt is,de azt mondta hogy ne adjam neki..

2012. febr. 6. 09:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Nézd.

Hogy miért csinálja, azt nem tudom, ezt az orvosok hivatottak eldönteni. Lehet reflux is (agyanús nagyon!), meg lehet az is hogy túleszi magát, vagy a kettő együtt. Sőt, biztosan még más oka is lehet amihez én nem értek.


De egy valamit tudok.

Ha ez az állapot tartós, és a baba látatóan szenved tőle,akkor én biztosan nem várnék egy hetet sem, nemhogy többet. 3 hós korig normális?

Maga a bukás időnként igen, normális, az én babám is szokott bukni heti 1-2 alkalommal, azt is elég szörnyű látni, nemhoyg ha egész nap ez lenne. Volt hogy az orrán is jött ki a félig emésztett tej.


Úgyhogy akármit is mond a védőnő és a gyerekorvos, én nem hagynám ennyiben a dolgot, ha ők nem küldenek sehova, akkor mennék magamtól.

Ha mást nem, akkor magán rendelésre.

2012. febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én is pont most érdeklődtem, mert nálunk is hasonló, bár nem ennyire vészes. azt mondta a doki, hogy pici refluxa minden babának van, akár látszik uh-on akár nem. akkor van gáz, ha nem akar enni, sír, nem gyarapszik. amikor sokat bukik az attól is lehet, hogy sokat evett és nem bírja megemészteni. vagy a kaja közé szorul a levegő és a kis büfikkel jön a tejcsi is.

én azt tapasztaltam, hogy ha oldalra fektetem akkor akkor alszik a legnyugodtabban. ha a hátára, akkor annyit feszeleg, hogy előbb utóbb kijön a kaja egy része.

2012. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Gyarapodni gyarapszik. 3100g-al jöttünk haza és most 5,5 kg.Lassan szépen szopizik,nem mohó,bár van hogy szopi közben is feszíti magát és izeg-mozog,de ez ritkán fordul elő.Felhívtam a védőnőt,azt mondta ha annyira aggódok beszéljek egy gasztroenterológussal...Nálunk az oldalfekvés csak éjjel vált be.Nappal csak hason alszik el,de úgy is 10 perc -max fél óra és ismét nyöszörög,felveszem,büfizik vagy bukik..A kezemben van hogy 1-1,5 órát is elalszik,de nem szeretném azt se hogy megszokja hogy kézben alszik.
2012. febr. 6. 11:10
 8/15 anonim ***** válasza:

Jaj szegénykém. Nem tudod, hogy mennyit eszik? Ne próbáltad, hgy kevesebbet adsz neki 1-1 alkalommal enni? Az enyém is nagyon bukott- talán most hagyja abba 7 hónapos,lekopogom!- és én amikor az elején voltunk még,akkor kevesebbet adtam neki enni, de nem drasztikusan! Mivel mértem nagyjából tudtam, hogy mi az ami elég, mi az amikor már jól lakik, de nem eszi túl magát. Ki kellett totóznom, nem volt könnyű, de amikor ezt csináltam akkor visszaszorult a bukása, és ezután mérséklődött is, pedig hamar visszatértem a "rendes" etetésre. Talán 3 napig csináltam ezt a "megszorítást". Láttam, hogy nem sír, nem bukik olyan sokat, tud aludni, megnyugodtam, hogy biztos, hogy nem refluxos. Aztán lassan kapott megint ugyanannyit enni mint előtte. Sajnos a bukás az maradt, de az ordítás megszűnt.

Talán egy próbát megér.

2012. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ma hozunk mérleget és mérnem kell hogy mennyit eszik.Bár nem látok bele a cicimbe,de érzem hogy mikor mennyi tejem lehet,sok vagy kevés..3 hetes korában nagyon mohó volt és 1 alkalommal 160g-ot szopizott.Akkor is bukott de nem volt üvöltés meg szenvedés.Amikor visszavittük a kölcsönzött mérleget akkor 100-120g között szopizott ez 30 perc alatt(1 hónapja). Most már max 15 percet cicizik és kiköpi..
2012. febr. 8. 12:49
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet a technikája rossz? Azaz nagyon sok levegőt nyel cicizés közben? Általában attól szokott bajuk lenni, és azért buknak sokat. Próbáld meg kicsit előbb megetetni mint kérne, hogy még ne legyen igazán éhes, hátha még lassabban ügyesebben cicizik. Ha ez sem segít akkor én is a dokit javaslom, mert ez biztos nem egészséges és te sem meg a baba sem tud pihenni.
2012. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!