Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a kisbabám, úgy érzem...

3 hetes a kisbabám, úgy érzem kevés a tejem!?

Figyelt kérdés
Szopás után próbálok fejni,de nem jön semmi.20 perceket szopizik de néha csak 40et eszik.lehetséges hogy kirepedezett a mellem és a fájdalomtól elapad a tejem?eleinte a 100at is megette.mindenki azzal stresszel hogy hamarosan elfogy a tejem.Sokat sír csak a karomban nyugszik meg!.Tápszerezni nem szeretném.
2009. jún. 1. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj tejserkentő teát inni (Laktoherb). Vagy van homeós bogyó, amivel csinálsz egy 5 napos kúrát és az is jó lehet. Bár a teával nem szabad kombinálni egyszerre.
2009. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Istenem! Ne halgass azokra akik ilyen baromságot mondanak, hogy elapad a tejed!!!!!! Nyugodj meg, és figyeld meg kiegyensúlyozott-e, bukik-e és hagyd abba a babád méregetését! (Nekem egyszer a mérleg 25 perc szopizás után -10gr-ot írt ki.) Akinek van teje, és szopik a babája, annak nyugalom kell, babára hangolódás, elkeserítés helyett bíztatás és addig szoptat, ameddig csak akar!!! Nagyon ügyes vagy, hogy egyáltalán szoptatsz. Sokan azt is feladják, mert úgy könnyebb. Ne is gondolkodj tápszeren, hiszen szerencsés vagy, van tejed, és egy kisbabád, aki megküzd érte :). A melledre pedig szopi után kenj vékonyan Bepantent. Azt le sem kell mosni következő szopi előtt.
2009. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

Az elöző két válasz tiszta hülyeség! Bocsi, de ha éhes a babád akkor enni kell neki adni. Márpedig ha sír, akkor valószínüleg éhes! Ha pedig nincselég tejed akkor fek kell adni az elveket és igen is kell neki adni tápszert. A baba jól lakik, anyuka megnyugszik, és ha mellette rendesen szoptatsz továbbra is lehet a tejed mennyisége is nő. Próbáld ki a homeós bogyókat, bármeddig lehet szedni, mellette nyugodtan lehet teát inni. Sok folyadék és nyugi!

Lehet lepontozni!!

2009. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Ne add fel, állandóan változik a baba étvágya is. Ha megnyugszol több tejed is lesz. Bugyoláld be puha takaróba és úgy rakd be az ágyba azt is szeretik.

Nálam is ugyan ez volt. Bízz magadban.

2009. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 16:07!

Ha elolvasod a kérdést, azt is írta, hogy nem szeretne tápszerezni. (Hála Isten!) Akkor nem arra kíváncsi, hogy tud tovább szoptatni? Sajnos a mai világban meg kell küzdeni a tejért. Fejni, fejni, akkor is, ha nem jön, mert minden inger serkenti a tejtermelést. Nem kell tápszer, ha van tej. Sokszor kell a babát mellre tenni. De 1.5 óránál sűrűbben semmiképp.

2009. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

16.07-es! Első válaszoló vagyok. Már bocsi, de én nem azt mondtam, hogy ne adjon neki semmi és éheztesse a babáját. Valamint nekem a védőnő (aki a homeopátia szakembere is egyben) azt mondta, tilos a kettőt együtt, mármint a tejserkentő homeós bogyót és a tejserkentő teát, ugyanis a kettő üti egymást és pont az ellenkezőjét érjük el vele!!!!!! Talán nézz utána a dolgoknak és utána legyél okos!!!!!

Amúgy ha a kismama stresszel, igenis elapadhat. Szóval ne aggódj ezen, próbáld tejserkentőket és fontos a nyugalom is! Ha most keveseket is eszik, később jobb is lehet. Akár az időjárás is befolyásolhatja, hogy a baba éppen milyen hangulatban van és hogy eszik! Amúgy egy hónapos múlt a kisfiam, nekem is apadóban van a tejem, de igyekszem megtartani legalább ezt a keveset is. Én adok pótlást a babámnak.

2009. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!