Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha gyed-et kapok, akkor is...

Ha gyed-et kapok, akkor is igényelhetem a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
1 gyerekem van, és maximális gyed-et kapok.
2012. febr. 5. 00:15
 1/5 Kerria ***** válasza:

A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult személyek


- aki családi pótlékra jogosult (kivéve azt a magánszemélyt, aki a családi pótlékot vagyonkezelői joggal felruházott gyámként, vagyonkezelő eseti gondnokként a gyermekotthonban, a javítóintézetben nevelt vagy büntetés-végrehajtási intézetben lévő, gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermek, személy után kapja, illetve szociális intézmény vezetőjeként, az intézményben elhelyezett gyermek, személy után kapja)


- a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa,


- a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy),


- a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély,


- a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy), illetve a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély esetében ő maga, vagy a vele közös háztartásban élő magánszemélyek közül egy - döntésük szerint


- minden adózó igényelheti, ha mindkét szülő élni kíván e joggal, úgy azt jelölni kell a nyomtatványon, és akkor megosztható a kedvezmény, de a maximális összegen ez nem változtathat.

2012. febr. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első válasz nagyon korrekt, bár a kérdésedre nem válasz:D


Persze, minden olyan jövedelem esetén igényelhető, amiből vonnak személyi jövedelemadót, az adó mértékéig:) MIvel gyedből vonnak, így érvényesítheted.

2012. febr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kerria ***** válasza:

Hát az utolsó sorban volt a válasz:

"MINDEN ADÓZÓ IGÉNYELHETI, ha mindkét szülő élni kíván e joggal, úgy azt jelölni kell a nyomtatványon, és akkor megosztható a kedvezmény, de a maximális összegen ez nem változtathat."


Én úgy gondoltam ez így érthető, akkor sajnálom, ha rosszul fogalmaztam meg!

2012. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy igényelheted, én is max. gyedet kapok, és én vettem igénybe, mert a férjem még tanul, nincs jövedelme.
2012. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, Kerria, de mivel ő kimondottan arra gondolt, hogy ha max. gyedet kap, akkor ő adózó-e, ezért írtam, hogy nem volt a kérdésre válasz, amit írtál:)
2012. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!