Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha Gyeden vagyok akkor igényel...

Ha Gyeden vagyok akkor igényelhetem az adókedvezményt? Vagy inkább a férjem igényelje?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem igényli, szerintem így jobban járunk. Én nem kapom a max gyedet. Nem tudom, hogy ha valaki azt kapja, annak megéri-e. De biztos kapsz még választ.
2011. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi! De mi az a max gyed? Mondjuk most még a gyást kapom.....
2011. jan. 12. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan nettó 86.000 körül van a max. Én csak 70.000-t kapok. :(
2011. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi megosztjuk, mert a férjemnek nincs annyi a bruttója, hogy teljesen ki tudja használni a kedvezményt :(
2011. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Férjem minimálbérre van bejelentve én meg nemtom h mennyi gyedet fogok kapni mitől függ h maxot kapok vagy kevesebbet?

Akkor most h jéárunk jobban?

Nagyon köszi!

2011. jan. 12. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Én míg dolgoztam 105000 Ft volt a nettó bérem és most 86000 max gyedet kapok. Remélem ez segít. Nálunk én igénylem mert a férjem minimálbérre van bejelentve.
2011. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A GYED összege a napi átlagkereseted 70%-a, de maximum a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a. (Azt hiszem 2011-ben ez bruttó 109.200 Ft.) Az egy gyermek után járó családi adókedvezmény teljes összegét (havi 10.000 Ft) bruttó 110.000 Ft-os bejelentett bér után lehet igénybe venni. Tehát ha a férjed minimálbérre van bejelentve, akkor leginkább megosztva érdemes igénybe vennetek. De ha később derül ki, hogy nem jól osztottátok meg (nem kaptátok meg a max. havi összeget,holott lehetett volna), akkor a 2011-es adóbevallás benyújtása során még van lehetőség a korábbi nyilatkozatot 'felülírni', hogy a maradékot is megkapjátok, igaz ezt már csak 2012-ben, utólag, egy összegben.
2011. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a férjed minimálbérre van bejelentve, Te igényeld, feltéve ha meg fogod kapni a max gyedet. Már írták előttem, mennyi átlag bruttónak (110E) kellett ahhoz lenni, hogy a 10E nettóval több fizut ki tudd használni az adódból (ja, és ez persze csak 1 gyerekre vonatkozik).
2011. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen meg kell osztatni, hiszen a teljes kedvezményt egyikőtök sem tudja kihasználni.

Ha megírod, hogy mennyi a tgyásod, ki tudjuk számolni, hogy mennyi gyedet fogsz kapni.

A férjed minimálbére után 3800 Ft-nyit tud érvényesíteni, a többit a tiédből kell (feltéve ha van annyi).

2011. jan. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!