Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája tejérzékeny...

Akinek a babája tejérzékeny vagy a gyanúja fenn áll miket főz 11 hónapos körüli babájának?

Figyelt kérdés
Lányomnak a tejtermékeket 1 év után javasolják bevezetni elővigyázatosságból. De a baba kaját nem akarja megenni, mindig a mi kajánkra pályázik. Ti hogyan főztök ilyen esetben? Tanácstalan vagyok... köszi a válaszokat :)
2012. febr. 4. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg tej nélküli kaja van, azokat inkább nem sorolnám. De lehet pl rakott krumplit vagy főzelékeket készíteni zabtejből készül beshamel mártással, tejszínes ételeket pedig zabtejszínnel. Első kapható a dm-ben is, a tejszín csak bioboltokban. Nem olcsó mulatság, de remélhetőleg nem kell sokáig használnotok :)

Nekem a férjem tejérzékeny egyébként, ezért én is így főzök az egész családnak.

2012. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én van hogy a Milupa Peptit használom - ez kifejezetten tejallergiás babáknak való tápszer. Ha gasztroenterológus javasolja, akkor ráadásul csak 250 forintba kerül. Egyébként én mindent tejtermékek nélkül csinálok és ugyanúgy mint egyébként csak kihagyom belőle a tejet, tejterméket..Lehet tejtermék nélkül élni, nem katasztrófa.
2012. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én már közel másfél éve így főzök, ahogy az előttem szóló is írta, tejtermékek nélkül. Mindent meg lehet csinálni, még a tejbegrízt is. Először kicsit ijesztően hangzik, de hamar rájössz, hogy semmi ördöngösség nincs benne.

Én azt tudom tanácsolni, hogy gondold át, amit szeretnél megfőzni, és vedd számba, hogy tej helyett használhatsz rizs-, zabtejet (a szóját még nem ajánlanám), mindezeket por változatban is megtalálod, úgy olcsóbb. Tejföl helyett rizstejszínt, használhatsz tofut, amit pl. levesben nagyon imád az én kisfiam. (A tofuval én most barátkozom.)

Egy konkrét dolgot írnék még: a palacsintát érdemes kikísérletezni, de vastagabbra kell sütni növényi tejjel és/vagy szódavízzel. (Tojás nélkül mehet nyugodtan. Én így csinálom, mert még tojásallergiás is a fiam ráadásul.) Reszelsz a tésztába almát, pici fahéjat, uzsonnára is mennyei!

Én már sok mindent összegyűjtögettem, ha írsz privátot, szívesen elküldöm neked!

2012. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fahéjjal vigyázz, főleg ha sok mindenre allergiás a fiad. De az alma tényleg nagyon jó palacsintába.
2012. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!