Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaljak ha estere mar...

Mit csinaljak ha estere mar keves a tej a babamnak?

Figyelt kérdés
babam 5,5 honapos,kizarolag anyatejes de nem nagy evo, novekszik a sulya de vekony baba. 2 honapos kora ota ataludta az ejszakat, de egy hete 5 ora korul ebred es ehes. eloszor probaltam cumit adni neki, de mikor megszoptattam lattam, hogy ehes. este tudom, h kevesebb a tej de ha eddig aludt ejaszaka es most ehesen ebredakkor mar biztosan keves neki amit megeszik. este fel10kor furdetes, szopi- ehez mar altalaban nincs is turelme ujabban, mert lassan jon a tej es megrges lesz, sirni kezd es fesziti fel a hatat), alvas. elkezdtunk gyumolcsoket kostolgatni, de meg nem tartunk joforman sehol sem, nem is akarom eroltetni. hogy csinaljam,hogy este eleg tejhez jusson es ne kelljen az esti ritualet megvaltoztatni.amugy napkozben is nehez szoptatni,mert mindig elvonja valami a figyelmet es kevesebbet is eszik, ha megprobalom visszatenni a mellemre csak sir es fesziti magat. mintha ejjel potolna a kiesett adagot
2009. jún. 1. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
kezdj hozzá a kostolgatáshoz és egyetetést ki fogsz tudni váltani ha minden jól megy kb. 1-2 hét alatt. addig tápszert tudsz potolni v. sinacot én azt cumisüvegböl adom.
2009. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!Ha gyakrabban teszed mellre, az fokozza a tejtermelést, vagy próbálhatsz kecsketejet inni vagy szoptatós teát.

Póbálj meg nyugodt környezetet teremteni,hogy ne vonja el lehetőleg semmi a figyelmét!

Az én kislányom is gyakran kéri a cicit, majd mikor mellre teszem, feszíti a hátát és tiltakozik...ilyenkor megpróbálom átteni a másikra és általában bejön. Vagy játszok vele 5-10 percig,és ha megint jelzi,hogy kér, megpróbálom szopiztatni.

Dél körül vagy kora délután kóstoltasd a gyümölcsöt, mert attól is esetleg fájhat a pocija.

És ha éjjel kér cicit, adj neki! Az is lehet, hogy fogzik, és vígasztalásra vágyik éjjel.

2009. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

10:25 vagyok!

Ha tápszert adsz neki,még kevesebb lesz a tejcsi!

A mellbimbót ért inger indikálja az agyban a tejtermelést (minél több "kereslet"), tehát ha minél többet szopizik a baba, annál több inger éri a mellbimbót és annál több tejed lesz(nagy "kínálat).

A szavidból azt vettem ki, hogy még nem akarsz teljesen kiváltai egy etetést se, és ez így jó! A tejecskéd nagyon fontos a babának, próbálj türelmes lenni hozzá és minden hamar jóra fordul!

Kitartás! :)

2009. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-sö válaszolo vagyok két válaszbol már tudsz dönteni melyik utat választod :)
2009. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed kevés az esti tej neki próbálj napközbe szopi után fejni neki amit este vagy éjjel oda tudsz neki adni.Tejserkentésre ajánlom az Urtica Urens 5 CH homeós bogyót 2X5 szemet nagyon jó.Igyál sokat hogy legyen még tejed.
2009. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszonom a joszandeku valaszokat, de mar napok ota fejek,hogy tobb tejcsi legyen, probaltam mar tobbszor mellre tenni, de tiltakozik a babam. nagyon figyelek, hogy sok folyadekot igyak.
2009. jún. 1. 11:44
 7/7 A kérdező kommentje:
es a leheto legnyugodtabb kornyezetet probalom biztositani a szoptatasok altt, h semmi se vonhassa el a figyelmet!.nem tudom mi tevo legyek, nem szeretnek tapszert adni,mert ugy erzem, ellovom a szoptatas lehetoseget ezzel, de azt sem szeretnem ha nem jol fejlodne a babam
2009. jún. 1. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!