Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Tízóraira...

Hozzátáplálás? Tízóraira kóstolgatunk mindenfélét, elég szépen eszi 6 és fél hós lányom. Akkor tekinthető kiváltottnak, ha már mindennap egész adagot eszik és utána nem szopizik?

Figyelt kérdés
Vagyis ha egyik nap kér utána szopit, de másnap nem, aztán megint kér akkor még nem érett meg rá? És ha kiváltottuk, utána ebéd, majd uzsi következhet? Addig ne is adjak neki gyümölcsöt vagy tejpépet mondjuk uzsira, amíg a tízórait ki nem váltottuk? Előre is köszi a segítséget!
2012. febr. 3. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:

hogy érted, hogy nem érett meg rá? azért mert egyik nap kevesebbet eszik mint máskor, még nem lesz fejletlen ;)


azért azt is vedd figyelembe, hogy egy szopis baba nem csak akkor kér cicit ha éhes. akkor is ha szomjas, akkor is ha nyűgös vagy álmos vagy csak dudlizna.

szóval akkor tekinthető kiváltottnak egy étkezés ha nem éhes utána, szerintem így pontos :) tápis babánál egész más lenne nyilván :) de mindig kínáld meg innivalóval ha végzett és utána újra a kajával, lehet csak szomjas volt.


gyümölcsöt nem ajánlanak magában uzsonnára, tejpép meg gyakorlatilag olyan mint a tápszer. ha van elég tejed én még nem vezetném be, lehet venni sinlacot, akkor inkább azt gyümölccsel :)

2012. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jaa, előző vagyok, az ebéd lenne fontosabb, a zöldség-husi már kéne neki, a tápszer alapú tejpép meg felesleges
2012. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért nem ajánlanak gyümölcsöt magában uzsira??
2012. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Valahogy így gondoltam én is, csak mindenki mást mond. Ez a 'megérett rá' lehet rossz kifejezés volt, de sok helyen használják ezzel kapcsolatban. :)) ment a zöld kezecske
2012. febr. 3. 17:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Már eszeget zöldséget és husit is, de mivel későn kel, így a 2. evés 11-12re esik. Ez ebédnek számít?
2012. febr. 3. 17:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írsz 14:28-as, hogy inkább a sinlacot mint a tejpépet. Én elmentem a dokimhoz, hogy irassak a fiamnak sinlacot, de ő meg a tejpépet ajánlotta sinlac helyett. És nem is írta fel a sinlacot. Én is uzsonnára csak gyümölcsöt adok neki, kekszet reszelek bele neki, vagy csak simán adom. Még soha nem hallottam azt, hogy ne lenne ajánlott a gyümölcs magában.
2012. febr. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Kérdező, elnézést miért nem a kérdésedre válszoltam:-)
2012. febr. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj, köszi, hogy írtál, mert a te tapasztalatod is érdekes. :))
2012. febr. 4. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!