Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél a vacsora a főétkezés,...

Akiknél a vacsora a főétkezés, mikor álltak át erre? Mit eszik, esztek ebédre a babával?

Figyelt kérdés
Lassan ugyanazt tudnám adni fiamnak, amit mi eszünk, eddig külön főztem, neki ebédre a főtt ételt, magunknak vacsorára. Áttenném neki is vacsira a főzeléket, de nem tudom, mit adjak ebédre.
2012. febr. 2. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
nem egy főétkezés van hanem kettő. add azt neki amit ti is esztek, főzelék, leves, egytálétel, ebédre és vacsorára is. aztán persze tejcit lefekvéshez
2012. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tesómék nagyon sokáig úgy csinálták, hogy ebédre volt a 2. fogás (rakott valami, hús+köret, főzelék feltéttel stb.), vacsorára pedig valami nagyon tartalmas leves (tárkonyos raguleves, palócleves, gombócos halleves stb.)

A kislányuk ezt szokta meg, sokszor van még mostanság is leves náluk vacsira.

2012. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Nallunk a foetkezes vacsira van a fiam 1 eves kora ota. Az oka az, hogy mi dolgozunk es o meg bolcsis. Igy egyedul este tudunk leulni kozosen az asztalhoz mint egy csalad. Most mar 2 eves a fiam de mivel 1 evesen kezdte a bolcsit azota igy van:

Heti 3-szor reggelire (8:20 korul) muzlit eszik tehentejjel tejjel es gyumolccsel, heti ketszer zsemlet felvagotta friss zoldseggel es sajtal, heti 2-szer tojast valamilyen formaba zoldsegekkel.

10 orakor kap gyumolcsot a bolcsibe es hetvegen itthon is

12 korul van ebed ami valamilyen fozelek husival, leves valamilyen desszertel, rantott husi parolt zoldsegekkel meg valami korettel, szoktak enni egytal eteleket is: lasagnya, bolognai, csoben sult zoldsegek stb.

15 orakor van uzsona: valamilyen szendvics joghurtal, pogacsa joghurtal.

Mi 18 orakor vacsorazunk: nallunk is van neha leves foghagymas kenyerrel, gulyasleves ami ugye tartalmas. Neha csinalok rakott dolgokat mert az ugye eheto 2 napig is igy nem kell fozni: rakottkrumpli, rakott teszta, rakott kaposzta, rakott kel... Penteken vacsira alatalaban hal van: rantva, grillezve valamilyen korettel es salataval. Ha nagyon lusta vagyok akkor elokerul az elore bepanirozott hal a fagyasztobol. Vanank olyan esteink, hogy csinalunk egy nagy csaladi pizzat (kenyersuto dagaszt csak ki kell nyujtani) jol megrakjuk minden felevel. Ez is eltart 2 napig. Neha van fozelek fasirozottal. A fasirozottat egybe sutom mert igy egyszeru es ha marad meg 2 nap utan akkor jo reggelire is felvagott helyett. Neha eszunk hideget vacsira mint pl: frencia salata, majonezes karfiol, gombas majonezs krumpli salata... egy kis felvagottal. Nincs mindig meleg kaja.

A ferjem neha meg bekap egy szendvicset este 9 ora korul mert neki tul koran van a 18 ora. Nekem boven eleg. Nem birok sokat enni.

A munkahelyunkon ebedre en csak egy joghurtot eszek, szendvicset es valami gyumolcsot. Neha elugrom a kolegakkal a McDonalds-ba egy kis bunozesre ebedidobe de ezt kb. havi egyszer. :)

2012. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a fiam már bölcsis,de mi este eszünk főtt ételt,így ő este is azt eszik.ha itthon van,mert beteg,vagy bölcsi előtt úgy volt,hogy a levest ette délben,a másodikat este.jó sűrű levest szedtem neki,így jóllakott.ha krémleves volt,akkor reszelt sajtot kapott bele meg levesgyöngyöt.

próbáld ki te is így leves ebédre,második vacsorára,és akkor nem kell neki külön főzni

2012. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!