Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ritka széklet 5 hósnál nagyrés...

Ritka széklet 5 hósnál nagyrészt még anyatejes. Mivel segíthetnék rajta? Vagy jól van ez így, majd megoldódik magától?

Figyelt kérdés
Lányom 5 hónapos lesz a jhéten, 2 hete próbálkozunk az almával, de csak minimális szinten, hisz még van tej. A ritka széklet már az alma előtt is jelentkezett, de az olvastam, h ez anyatejes babáknál gyakori. legelsőnek 6 napik nem volt széklet, utána magától kijött...rengeteg.. utána 8 nap, aznap pont szurin voltunk tehát megkérdeztem a drnőt, aki kikerekedett szemmel mondta ,h kúp azonnal, kapott is volt termés rendesen. utána volt még egy 4 nap magától és 8 is, most meg megint a 8. napnál tartunk, pedig már almát is kap. Kérdésem az lenne ,h ez így normális e? Illetve h majdnem minden alkalommal kúpot kell h adjak neki. Alapvetően jó kedvű kislány, nem látom rajta h még most 8 nap után bántaná a hasát. Puki van rendesen, és minden nap tornáztatom is.
2012. febr. 1. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én is úgy tudom, h anyatejes babáknál nem gond a széklet hiánya. Akkor adnék neki kúpot, ha már szenved tőle, előtte nem. Egyébként nálunk volt olyan, hogy szenvedett, olyankor kicsit megbirizgáltam a fenekét.:) (lázmérő végével), és hipp-hopp kijött a kaki.
2012. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kúppal várj addig, amíg nem látod rajta, hogy szenved. Azért ne 10 napig, mert az durva.

A reszelt alma húsa hasfogó hatású, a leve pedig hashajtó hatású.

Te mennyi gyümölcsöt eszel? Mert minden átmegy az anyatejbe, ha te több rostot eszel, akkor a baba is :)

Ne aggódj!!

2012. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Lázmérőzni próbáltam de sehol semmi... Holnap lehet akkor kap egy kis almalevet, aztán meglátjuk. Gyümölcsöt eszek, habár kevesebbet mint szoktam...no ezen is vált. akkor:) kösz mégegyszer
2012. febr. 1. 16:39
 4/6 manofül ***** válasza:
Szia, mi is szenvedtünk sokat. Masszírozd a hasát: a has jobb alján kezd és picit nyomva haladj félkörívben, mikor a bal oldal aljára érsz ott egy picit nyomj rá. (ezt nekünk a doki mutatta). Vagy fordítsd hasra a derekánál a a popsi kezdeténél a gerinchez közel van két kicsi gödröcske, ha megtaláltad, óvatosan masszírozd körkörösen.
2012. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

lányomnak 7-8 naponta még kúppal sem volt széklete. ha volt is, akkor sem olyan jelentős mennyiséggel. ahogyan megkezdtük a hozzátáplálást és nem csak a kóstolgatást, helyreállt a széklet gond. szépen is gyarapodott a babám :)

az orvosoknál is megegyezik a vélemény. van aki azt mondta 4-5 nap, van aki azt hogy 10-11 nap sem gond.

2012. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húú a gödröcskék masszírozását ki fogom próbálni holnap. Remélem ha majd tényleg megkezdjük az igazi hozzátáplálást rendeződik a dolgok. Köszönöm az ötleteket!!!
2012. febr. 1. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!