Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Krupp! Tapasztalatok? Ötletek...

Krupp! Tapasztalatok? Ötletek megelőzésre? Vannak itt kruppos babák anyukái?

Figyelt kérdés
Most jöttünk haza a kórházból. Naponta inhalálták a kisfiam háromszor-négyszer, kapott napi kettő kúpot. Rémálom volt. Nem mondtak semmi konkrétat arra, hogy ez visszatérő dolog lesz-e. Igazából én kérdeztem rá, hogy most ez krupp-e. Mert gégegyulladásról beszéltek. Olyanokat olvasok, hogy a köhögési roham. A kisfiam egyáltalán nem köhögött, hanem hörögve és nehezen vette a levegőt. Mesélnétek nekem, hogy nektek milyen volt ez a betegség? Előre is köszönöm!! 8 hónapos kisfiú aggodó anyukája

2012. jan. 30. 11:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

,,A krupp megelőzésének és kezelésének elengedhetetlen eszköze a hidegpárásító."-----------innen:

[link]

2012. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A jó hír, hogy nem marad örökre kruppos. A rossz hír, hogy kb. 5-éves koráig ez bizony előjöhet.


Az én kisebbik fiamnak van kb. évente egy kruppos rohama/köhögése, elég ronda dolog, pedig nem is volt annyira durva, mint ahogy leírtad, egy adag Rectodelt rendbehozta mindig.


Vigyázni kell rá, gyógyszert elérhető helyen tartani, később a bölcsibe, oviba is adni egyet, hogy ott is legyen, ha a kruppos rohamon nem segít a hirtelen friss, hideg levegő.


Egyébként a kórházi lapon kell legyen diagnózis, oda mit írtak?

2012. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Akkor is szükséges ha a páratartalom magas 60%?
2012. jan. 30. 11:41
 4/21 anonim ***** válasza:

Sajnálom!

Igen, ez visszatérő betegség, és kruppos roham volt. Megelőzni igazából nem nagyon lehet. Annyit tehetsz, hogy minél hűvösebb szobában altatod a kicsit, és felkészülsz arra, hogy mit kell tenni a következő rohamnál. És felkészülsz lelkileg.

Az én fiam 2 napig volt intenzíven a krupp miatt. Azóta ha hallom az ugató köhögését egyből öltöztetem és viszem hidegre, mert hidegben elmúlhat a roham, mivel összehúzódnak a vérerek a gégéjében.

Ne nem mondtak nektek semmit?

2012. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, holnap kapjuk meg a zárót.
2012. jan. 30. 11:41
 6/21 A kérdező kommentje:
Semmit. Igazából annyit hogy gégegyulladás. Az osztályon volt még egy kruppos kisfiú ő is ugyanúgy vette a levegőt mint a kisfiam, ő mondta hogy krupp. És azért kérdeztem rá a kezelőorvosnál. Szegényem jó sok zöld kúpot kapott.
2012. jan. 30. 11:43
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha 60%-nál magasabb akkor párátlanító szükséges, mert a túl párás levegő épp annyira nehezíti a légzést mint az alacsony páratartalmú.
2012. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A 60% se nem sok, se nem kevés. 60-65%-ot az ember nem érez fülledtnek, 70-80% körül már "nehéz" a levegő, fölötte meg trópust érez. Ez persze olyan szobahőmérséklet környékén és fölötte igaz. A központi fűtésnél is azért lesz száraz a levegő, mert kintről a hideg levegő kevés nedvességet tud felvenni, ezt felfűtöd, ugyanaz a víz viszont melegebb levegőben sokkal alacsonyabb relatív párát jelent.


Szóval a hidegpárásító még jót tehet.

2012. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekünk a kórházban laringitist emlegettek, és a zárón is az volt, hogy laringitis acuta. Ez gégegyulladást jelent.
2012. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A krupp nem maga a betegség, hanem bármilyen légúti betegség (mint pl. gégegyulladás) kísérőjelensége.

Hogy hány éves korára növi ki, azt előre nem lehet tudni, általában 4-6 éves korára, de amikor mi voltunk az első rohamnál kórházban, ott azt mondták, hogy ritkán 12-14 éves korig is eltarthat.

15 hónapos korában volt először a lányomnak, és akkor nagyon bedurvult, mert nem tudtuk, mi van vele, az ügyelet nem jött ki éjjel stb.

Ha a belégzés a nehéz, akkor valóban krupp. Ez anniyt jelent, hogyneki szűkebb a légcsöve, mint egy átlagos babának/gyereknek, és emiatt minden légúti betegség alkalmával, amikor is MINDENKINÉL beduzzad az a rész, nála olyan kicsire szűkül, hogy nehézzé teszi a légzést, és köhögést is okozhat. Amikor megnő a gyerek, minimálisan ugyan, de növekszik a légcsöve is, és ez pont elég ahhoz, hogy ha nagyobb lesz, makkor az a duzzanat már nem szűkíti le úgy a járatot (betegség esetén).


Mi 2x voltunk kórházban emiatt, és két kórházi tartózkodás után a doki felírta receptre a sósvizes inhalátor gépet.

Nekünk ilyen van.

[link]

3 éve még sokkal borsosabb volt az ára, ha tudtok rászánni, akkor érdemes megvenni. Ez olyan mint ami a kórhátban is volt, csak kisebb, és persze gyógyszert nem teszünk bele, csak a sós vizet.

Az első köhhintésnél elkezdjük napi 2-3x párázni, így legtöbbször nem fajul tovább a dolog, de van, hogy Flixotid-ot is használunk, ez egy spray alakú szteroidos gyógyszer. Orvosnak kell felírni, nálunk már úgy működik a dolog, hogy a doktornő a mi megítélésünkre bízta, hogy ha kell, elkezdhetjük neki adni, ilyenkor minimum 5-6 napig adjuk, és aztán fokozatosan elhagyjuk.


Azóta sikerült elkerülni a kórházat, már 4.5 éves a lányom, és egyre ritkábban fordul elő nála.


Ja, és végső esetre otthon van a Rectodelt kúp, amit "fulladásra" kell beadni, de csak ha nagyon rossz állapotban van, ezt eddig egyszer sem kellett nekünk. (Egyszer én adtam volna, de a férjemmel össze is vesztünk, hogy kell vagy nem, végül nem adtuk, végigszenvedtünk egy éjszakát)


Ha még tudok valamit segíteni, írj.

MInden jót NEktek!

2012. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!