Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és hogyan mossátok a...

Mivel és hogyan mossátok a másfél éves kislányotok punciját?

Figyelt kérdés

Régóta visszatérő gyulladással küzdünk.Egyszerűen nem tudunk rájönni mit rontunk el ha el rontunk egyáltalán valamit.A védőnőnk és dokink szerint semmi különös nincs benne h már négyszer be volt gyulladva a kis nunija. Odakerülő kaki pisi stb-vel magyarázzák.Adnak rá canesten oldatot ami rettenetesen csípi és kész.

De már másfél éves, bilibe kakil ha esetleg a pelenkába pisil akkor is szinte azonnal cserélem.Fürdetőkrémmel fürdetem kezdetek óta. Nem értem mitől lehet begyulladva.

Van vagy volt valaki hasonló helyzetben?



2012. jan. 29. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Bár 3 éves kortól írja,kérdezd meg a gyerekorvost.De ezek szerint nem egyedi probléma.Ne haragudj,saját tapasztalat nincs.

2012. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet fogzastol is, mert olyankor az immunrendszeruk legyengul, nalunk is van 1-2 gyerek az oviban, akinek a feneke es a nemiszervei borzasztoan tud kinezni, de 2-2,5 eves korukra megszunik. Kitartas.
2012. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak most a nyáron (1,5 éves volt), volt ilyen problémája. Nagyon csúnya volt a nunija körül, de a fenekénél is. A védőnőm a canestent ajánlotta, és a kamillás törölgetést. Sokat volt pedig szabadon, pelus nélkül és még is, olyan csúnya volt neki, és fájt is, mert csípte minden. Nekünk is azzal magyarázták, hogy a pisi-kaka kicsípi neki, pedig én is nagyon sűrűn cseréltem neki pelust, sokat pisilt-kakált már akkor is a bilibe.


Én úgy csináltam, hogy nagyon vékonyan bekentem canestennel(lehelet vékonyan és nehogy a nunijába menjen), majd rá egy szintén lehelet vékony neogranormon és így elmúlt. Az a lényeg, hogy ne vastagon kend be neki, mert attól is begyulladhat a kis bőre, szerintem a lányomnak inkább attól volt, mert mindig irtó vastagon bekentem, pedig úgy nem szabad, mint itt a GYK-n megtudtam, se orvos, se védőnő, se egészségügyis rokon nem figyelmeztetett erről!

2012. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a puncijára sima langyos víz. Ha kakil, úgyis letörlöd.
2012. jan. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!