Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor teszitek, tettetek...

Mikor teszitek, tettetek eloszor bilire babatokat?

Figyelt kérdés
Es mikor szokta meg? Mikor kakilt es pisilt bele? S utana mikor sikerult a pelusrol leszokni?
2009. máj. 30. 14:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Mar elnezest!! En lettem itt lehurrogva nem en hurrogok mast le. "szegeny gyerek"?? hat az enyem nem az. A velemenyem a vedonokrol..hat inkabb nem mondok semmit.Minden vedono mas es mast mond. a masik dolog az hogy a gyerekorvosunk mondta nekunk hogy fel eves kortol szoktassuk hozza. Es mibol gondolod hogy en pontozok le?? Elmondom hogy en fel pontoztam itt valakiket es nem le!! Arra a kerdesre szeretnek valaszt kapni hogy akkor miert kakil csak bilibe? ennyire veletlen ez?? Isten bizony nem lehet tudni kire hallgasson az ember,vedonok, dokik, mind maskepp mondjak.30 eve praktizal gyerekorvoskent eskuszom, o javasolta es nekunk eddig be is vallt. Mi lenne a karara ha hamarabb rateszem a bilire? 2-3 evesen??Hat 3 evesen nem kene mar szobatiszta legyen??? Ertem itt valaszoloktol hogy tul korai de igy hozzaallni egy kerdeshez nem szep dolog, meghogy szegeny gyerek! Szegeny gyerek aki meg 4 evesen is bekakil mert 3 eves kor
2009. máj. 30. 19:04
 12/23 A kérdező kommentje:
korara raktak bilire... bocs. veletlenul benyomtam. Szoval utoljara! Nekem igy mondtak, itt alltalaban igy szokas es arra ha valaszt kapnek hogy miert is kakil lanyom minden nap 2 szer ha bilire teszem, hangsulyozom 1-2 percig tart az egesz!!! Rateszem, kakil es kesz. Nem ultetem, szenvedtetem!!
2009. máj. 30. 19:07
 13/23 anonim ***** válasza:
80%

[link]


és a fiam 1 éves, eszemben sincs biliztetni. az anyósom megajándékozott 1 bilivel, amikor a fiam 6 hónapos volt és kötelezővé tette nekem, h a saját gyermekemet bilire ültessem olyan picin. tudod hol a bili? kiba...am. az anyósom meg ide nem jöhet, h ökörségeket beszéljen... de ez már más téma. szóval szerintem is olvass kicsit utána, mert többet árthatsz mint használsz.

2009. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
Kedves kérdező,te se "sajnáld"le azokat,akik 2-3 éves korukban lesznek szobatiszták(ez ma teljesen normális,ami a jó nedvszívó pelusoknak is köszönhető,mivel teljes komfortérzetet ad a babáknak).Engem is le lehet pontozni,-2 gyerekes anyuka vagyok-de eszem ágába se volt(és most sincs)bilire tenni a babát.A nagy 2 évesen lett szobatiszta-előtte még hírből sem ismerte a bilit-májusi gyerek,azon a nyáron le is szokott a pelusról.A pici szintén májusi-most volt 1 éves-de még meg se fordult a fejembe,h bilit vegyek...a doki szerint is ráér,mivel mint már előttem is írták,2-3 éves korukra érnek meg a szobatisztaságra.És őszintén mondom,h egyáltalán nem vagyok irigy,mert számomra ez a normális és elfogadott,ahogyan én csinálom.Mivel nem vagyunk egyformák,számodra pedig az,hogyan te csinálod.De ettől még nem kell egymás torkának ugrani és lehurrogni a másikat(egyik részről sem!)
2009. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
23%
Szakirodalom ide vagy oda, bezzeg engem anyam nem volt lusta raszoktatni a bilire, nem voltam meg 1 eves amikor mar tudtam jelezni ejszaka is, hogy pisilni kell vagy kakalni! Akoriban meg nem volt olyan kenyelmes megoldas, mint az eldobhato pelenka, akor fozni kellett a pelenkakat, mosni, az anyukak nem engedtek meg maguknak, hogy a gyerekuket 3 evesen szoktassak bilire...
2009. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
18%
Jézusom, a te gyereked még nem szobatiszta? Az enyém már 3 hónapos kora óta bilibe végzi a dolgát. Ezek szerint az enyém sokkal fejlettebb, mint a tiéd. Azért ne add fel!
2009. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A kerdeseimre meg mindig nem kaptam valaszt. Nem gondolom hogy ma holnap lessz szobatiszta viszont ahogy irjatok 2 eves korban erett ahhoz akkor miert ne lehetne 2 eves korban szobatiszta. Miert varjak 3 es 4 evig?? Szoval mit is artok vele ha most raul egy percre es kakil? Azt megertem hogy esetleg meg korai es nem ert semmit belole, bar azt sem ertem miert kakil akkor mindig bele a bilibe s nem a pelusba??
2009. máj. 31. 09:51
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
A 21.34-es vál.vok.Én válaszoltam a kérdésedre.Én 2 éves korában tettem bilire(májusban)és azon a nyáron teljesen szobatisztává vált,szeptemberre már éjszakára sem kellett rá pelus.És én nem mondnom,h várj 3-4 éves koráig,de sztem 2 éves kor körül válik testileg és agyilag is éretté arra,h szobatiszta legyen.És én nem gondolom,h te rosszat csinálsz azzal,h bilire rakod,csak én nem látom értelmét.De ahány ház,annyi szokás.
2009. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
31%

Az en lanyomat kb 8 es fel honaposan kezdtem ratenni bilire.

Epp meztelenul volt amikor rajott a kakalhatnek. Gyorsan szaladtam a terszra a biliert es lam lam belekakalt. Megdicsertem es azota mar itthon mindig oda kakalik, sot meg pisil is bele. Reggel rateszem mindig es akkor is, amikor latom hogy erolkodik. En amugy is ugy vettem eszre hogy ulo pozicioban konnyebben megy neki a kakalas, mint fekve (de szerintem ez termeszetes, akarcsak nekunk felnotteknek). Aztan elmentunk, hogy vegyunk egy neki valo bilit, mert amit orokolt az nagy neki es kenyelmetlen meg. Az uzletben ratettem, hogy nezzem meg melyik a jo bili neki, es mar nyomta is a kakat. Nem kertem tole, de o tudta mar hogy mire valo a bili. Es nem igaz az hogy annyi mintha szekre tenned, amikor bilire teszed. Igenis tudja hogy az nem szek. Nem vonakodott tole 1x sem es nem sirt rajta.

Nem mondom, hogy szobatiszta lesz 1 het alatt. Tudom egy (nehany) fecske nem csinal tavaszt, de egy probat meger az egesz igy szakirodalom nelkul is. Amugy nem az osszes szakirodalom szerint lehet csak 2 eves kor korul leszoktatni a pelenkarol. Soooot. Ha megtalamom belinkelem.


Kivancsi vagyok en is hogy mikorra lesz szobatiszta a lanyom, egyelore termeszetesen 9 honaposan meg nem tud jelezni. De nekunk belefer az idonkbe hogy naponta tobbszor rategyem a bilire.


Amugy, ha latom hogy kezd erolkodni es mondom neki varj hogy hozzam a bilit, akkor semmi problema nelkul megvarja amig rateszem. Szerintem ez mar jo kezdet.


Amugy nem ertem miert kavar ilyen nagy port az anyukak koreben a biliztetes kerdese???!!! Mindenki maga tudja mikor jott el az ideje az o babajanal. Nekunk nincsen vedononk, csak csaladi orvosunk, de nem is volt ra szukseg. Csak osszekutyulja, azt amire egy anya amugy raerezne.

2009. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

szia! most olvastam a kérdésedet, és érdekelne, hogy vált be ez a korai bilire szoktatás? azóta szobatiszta a babád? Ha igen, hány hónapos korától?

Köszi a választ előre is. Anyuka

2009. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!