Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor teszitek, tettetek...

Mikor teszitek, tettetek eloszor bilire babatokat?

Figyelt kérdés
Es mikor szokta meg? Mikor kakilt es pisilt bele? S utana mikor sikerult a pelusrol leszokni?
2009. máj. 30. 14:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
szia.én a babám 8 hó-san már tettem bilire,minden felkelés után,kaki-pisi volt benne.de még pelussal vagyunk mert nemtom észrevenni rajta hogy mikor kakil,és nem tud szolni.de igyekszek figyelmes lenni hogy szoktassam arra hogy szoljon.16hós.anyuka.
2009. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%
szerintem az értelmét fogod látni rajta ,elöször mondogatom probálkozok és már fogja tudni hogy mit miért.
2009. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

Szia.Az én kisfiam 9hónapos,és naponta egyszer ráültetem a bilire,álltalában ebéd után,de eddig még nem volt se pisi se kaki benne:(,de legalább szokja.Türelmesek vagyunk,előbb utóbb csak meg lesz az eredménye:D

Szép napot.

2009. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Jajj ilyen keson? Akkor en elhamarkodtam? Az en babamat egy hete ultetem ra, marmint ugy hogy fognom kell mert meg nagy neki, kakilni mar azota belekakil mindig, egy nap 2szer, eloszor akkor raktam mikor nyogni kezdett, mostmar ha rateszem akkor kakil bele, 5-6 napja csak bilibe kakil viszont pisilni meg soha nem pisilt bele. Amugy a babam most 6 honapos es egy hetes.
2009. máj. 30. 15:00
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Szia! Én egyböl a WC-re ültettem, 14 hósan kezdtük minden reggel, 5 percet ült, közben olvastam neki. Plusz, ha láttam, hogy kakál, akkor irány a WC. Az eleje még a pelusba ment a többi pedig a WC-be. Így másfél évesen már minden kaka a WC-be sikerült, mert szólt.

A pisiléssel igazán csak a 3. szülinapja elött lett tiszta. Teljesen szobatiszta (beleértve az éjszakákat is) pedig 3,5 évesen!

2009. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Szegény gyerek.. ne haragudj, de komolyan, azt sem tudja 6 hónaposan hogy miért teszed oda? Szellemileg kell először felnőnie ahhoz ill. testileg, hogy egyáltalán vissza tudja tartani és szólni is tudjon hogy pisilni v/és kakilni kell. Nem értem miért erőlteted? Az csak véletlen hogy belesikerül neki. Ebben az életkorban más nagyon fontos dolgok vannak, amiknek fejlődnie kell. Szerintem 2-3 évesen teljesen normális a bilire szoktatás. 14 hós a kisfiam, nem jött még el az ideje, hogy ezzel "terheljem".
2009. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az utolsonak uzennem hogy az en gyerekem ezek szerint sokkal fejlettebb mint a tied. Nincs kenyszeritve semmire! Mivel mar ul igy a bilin is ul az elso perctol bele kakil. Kerdem en ha nem tudna miert van raultetve a bilire akkor miert kakal csak oda?? Miert nem kakal a pelusba?? Gondolom ilyen anya milyen te vagy hogy igy lehurrogsz, irigyel,nem tudok masra gondolni. Nem hiszem hogy egeszsegere, karara lenne hogy egy nap ketszer par percet bilin ul. Ha sirna rajta igazat adnek de nem! Nem vagyok lusta ra tenni a bilire mint eggyes anyak.
2009. máj. 30. 16:37
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Tipikus...utolsó vagyok :) Nem, nem irígylem a gyermekedet, gratulálok hozzá, biztos édes, mint minden kisgyerek. Egy picit olvass utána, szakirodalmat pl., nem a kisujjamból szopgattam amit írtam. Én így látom jónak, ahogy leírtam. Nyilván te máshogy. Ennyi. Sokfélék vagyunk, hala a jó Istennek. Sok sikert a bilire szoktatáshoz!
2009. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
A kisbabák záróizomzata három éves korukig fejlődik ki telejsen, addig nem tudja ellátni a funkcióját teljes mértékben legalábbis a szakirodalom szerint. Én is kétlem, hogy ennyi idősen tudatosan kakilna a bilibe a baba, de minden lehetséges. Én korainak tartom még ebben a korban a biliztetést, de mint minden gyermekneveléssel kapcsolatos dolgog úgy ez is szubjektív és szülői gondolkodásmód függő dolog. Az én lányom egy éves múlott de eszem ágában sincs ráültetni még sem a bilire sem a wc-re. Ráér még ezzel foglalkozni később is. Nekem ez a véleményem, de neked és a többieknek sok sikert kívánok. Üdv.
2009. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

A 16.29-es válaszolónak teljesen igaza van. Másfél-2 éves kora előtt ráültetheted a bilire, de csak olyan, mintha kisszékre tennéd. Nem érzi a különbséget, szóval nem sok értelme van. Tudod, először a záróizmok kell, hogy jól működjenek, hogy szabályozni tudja a széklet és vizelet visszatartást. Erre egy 6 hónapos gyermek még nem képes. Szerintem olvass egy kicsit utána, mielőtt lehurrognál és lepontoznál másokat.


Két gyermekes védőnő

2009. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!