Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltak elveim. Most meg...

Voltak elveim. Most meg gyerekem van. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Egy csomó dolgot elterveztem, mielőtt megszületett a pici.

Nem fog cumizni - igaz csak alváshoz, de cumizik

Kizárólag szoptatni fogom 6 hónapos koráig - 2 hónapig sikerült szoptatnom

Csinos kismama leszek - sokáig alig volt időm még arra is, hogy megfürödjek:) (szerencsére ma már azért fésülködni is szoktam:)

Mindig külön alszik majd a kiságyában - velünk alszik


Ne értsetek félre, semmit sem bánok (a szoptatást kivéve). Csak kíváncsi vagyok, hogy nálatok voltak-e ilyenek?


2009. máj. 30. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mintha az en eletemet irtad volna, kiveve, hogy a kisagyaban alszik...
2009. máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem cipelem sokszor. Egész nap cipelem.
2009. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem voltak elveim, bár elképzeléseim azért igen. de köze sincs semminek a valósághoz:)
2009. máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem alszik köztünk-de bizony ott aludt mindhárom;-)

Kevesebb ruhát veszek-tornyosul a sok ruha...

(mármint a gyerekeknek)

2009. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Leszögezem előre,hogy nem vagyok szuperanyu.Amit én tutira elterveztem és nagyon fontosnak tartok,azt sikerült betartanom.

-Egyszer sem aludt velem az ágyban/szerintem nem is tudna,sőt ki kell jönni a szobából,különben felpörög :-) /

-Nem szerettem volna ölbe szoktatni(nem is szokott).Persze,van hogy ölbe van,de sokszor van az ágyon mellettünk is,nem kell cipelnem.

-Alvásidőben a kiságyba a helye(ha itthon vagyunk).Amúgy máshol is tud aludni pl.babakocsi,gyerekülés

-Sosem ringattam

Próbálom rugalmasan renszerezni az életét/tünket,úgy hogy neki is és nekünk is jó legyen.Nem érdekel,hogy más hogy csinálja,de tapasztalatot szívessen meghallgatom és döntök.

Pl.A legtöbb esetben 7-8 körül fürdetnek.Nekünk ez nem vált be.Sokan kiakadtak,hogy mi n10-kor fürdetünk,de nem érdekel,nekünk ez vált be.

Már sokszor leírtam,hogy könnyebb nem rászoktatni a gyerkőcöt valamire,mint leszoktatni róla!

-

2009. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én egy dolgot fogadtam meg, abszolút kezdő anyaként.

az, amit a suttogóban olvasok, és szimpatikus, megpróbálom betartani. most van egy 10 hetes babám, külön alszik első perctől fogva, éjszaka 11 órát kaja nélkül egyhuzamban, nappal 3x2 órát átlagban, nem szokott kézben lenni, folyamatosan mosolyog és gügyög, max negyed órát sír egy nap, ha összeadom. azt hiszem, jól csinálom, és még csak bele sem szakadok. nem tartom magam szuper anyukának, a mai elveket nem követem görcsösen, nem lesz féléves koráig csak és kizárólag anyatejes, és szokott teát is inni. úgy csinálom, ahogy gondoltam. amennyire rosszra számítottam, annál egyszerűbb nekem az egész. azt hiszem, jó a babám, az, hogy ki szerint mit rontok el, nem érdekel, csak rá kell nézni erre a gyerekre. :) összegezve: nagy elveim nem voltak, ezáltal a gyerekem teljesen rendben van :D

2009. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi:rendszerezni
2009. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nem fog cumizni - elalváshoz cumizik

nem fog csak vizet inni - felhigított gyümilevet iszik (vizet nem issza meg)

1 éves korig szoptatok - 8 hósan leválasztotta magát

nem altatom kézben ringatva - az első 2 hónap éjszakáit hasgörcsei miatt a kezünkben töltötte

nem adok neki semmi cukrosat - ritkán kap cukrosat

nem veszek fölösleges ruhákat - rengeteg ruhát vettem

nem mérem mennyit szopizik - csak az első 2 hétben sikerült betartanom

nem hagyom, hogy a mobillal és a távirányítóval játszon - szokott vele játszani

nem ugrom mindig ha sír - mindig ugrom ha sír


elsőre ennyi jutott eszembe :)

2009. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is azt mondtuk, hogy nem fog velünk aludni, ennek ellenére 2 és 5 hónapos kora között velünk aludt, majd sikerült visszaszoktatni.

Nem lesz sok játék, nem azzal lesz tele a szoba - tele lett vele a szoba, bár nem mi vettük neki, hanem kaptuk.

Nem fogom egész nap mondogatni neki, hogy ő a leggyönyörűbb, legokosabb, nehogy beképzelt legyen - mégis mondom, mert nekem valóban ő a leggyönyörűbb és a legokosabb, nem tudom elrejteni a véleményemet.

Csinos kismama leszek nálam is megvolt - első két hónapban nem voltam az, de azután összeszedtem magam.

Mozgékony, egész várost beutazó kismama leszek - rájöttem, hogy baromi rossz a tíz kilós gyereket babakocsival levinni egyedül az emeletről, drága a buszjegy és nem vagyok képes mozgólépcsőzni sem a metróhoz babával, ráadásul ha tömegben kell tolnom, akkor elveszítem a türelmemet. Így a környéken sétálgatunk az egész város helyett.

Megfogadtam, hogy minimum két év lesz a gyermekek között - fél éves múlt a fiam és már a kistesó-projekten ügyködünk.

:-D

2009. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, az elvek:) A cumis dolog nálunk is ugyanígy volt, azóta már leszokott róla, hogy jönnek a fogai. Szerintem az élet és néha az anyai ösztön mást diktál, mint a könyvek. Én igyekeztem sok mindent betartani, de azt is tudom, hogy a második babánál még több elvet feladok (pl. altatással kapcsolatban), mert utólag itt-ott anyáink módszereit látom jobbnak.
2009. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!