Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év körüli babátok próbál...

Egy év körüli babátok próbál egyedül enni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos. A kezébe adott dolgokat (kifli, babapiskóta) gyönyörűen harapja, rágja (pedig csak 4 foga van), megeszi.

Amikor főzeléket kap, megfogja a kezemet kanalastul és irányítja a tányérba, majd a szája felé. Ha a kezébe adom a kanalat, akkor püföli fele az asztalt és a tányér tartalmát paskolja (persze száll minden szerteszét:). Belenyúl kézzel a tányérba, és mancsol. Megfogja a kaját és szétnyomja a tenyerében.

Ugyanez a helyzet a falatkákkal is. Kenyérkatonát nem akar enni (gőzöm sincs, hogy miért, mert ugyanabból a kifliből tépem neki, amit boldogan elrágcsál...), pici virslit, és gyümölcsöt szoktam neki falatkában adni. Egyet-egyet max. a szájába tesz, egyébként agyonnyomja őket.

Pohárból még csak kortyokat iszik, egyre ügyesebben. De egyedül véletlen sem. Nem is adom még neki oda, mert sejtem, mi lenne a vége...:)

Nálatok mi a helyzet? Hagyjam így játszani, ismerkedni az étellel?


2009. máj. 30. 11:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is 11hós a lányom,és ugyanezt csinálja szóról szóra!Csak azal a különbséggel,hogyha nem engedem neki,hogy belenyúljon az ételbe,akkor elkezd sírni,és nem eszik tovább.én biztos várok még az egyedül evéssel,szerintem ráérünk még.:)
2009. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!