Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ízlik a tejpép nektek? Vagy...

Ízlik a tejpép nektek? Vagy egyéb babaétel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok perverz, de én odavagyok a tejpépért. Különösen a DM-esek ízlenek. Eleinte azért kóstoltam meg, mert muszáj volt, lecsekkoltam a hőmérsékletét, aztán rájöttem, hogy nem is olyan rossz.

Nem úgy kell elképzelni, hogy megeszem a babám elől, vagy külön magamnak kutyulgatok be, de nem bánom, ha "véletlenül" többet sikerül készíteni és nem eszi meg mindet a fiam. :-)

A férjem néz rám furcsán, mert egyébként tudni kell, hogy igencsak válogatós vagyok, főleg az ételek állagára és kinézetére vagyok érzékeny, a tejpép ebből a szempontból meg nem a leggusztusosabb. Vagy például nem eszem meg a tejbegrízt, mert az kifejezetten nem ízlik.

És a reptéren, amikor meg kellett kóstolnom a fiam meleg tápszerét, majd a meleg, cukor nélküli teáját, akkor a biztonsági vizsgálat után egyből rohantam is a mosdóba, mert rosszul lettem.

A tejpépet mégis finomnak találom.


Van még más is, amire azóta kaptam rá, hogy a fiamnak készítek. Ilyen például a sült édesburgonya-cékla-sárgarépa mix, természetesen pürésítés nélkül (a fiamnak pürésítve). Már rendszeresen készítek magunknak is köretként például száraz sült húshoz, rántott húshoz.


Nektek is vannak hasonló, a baba miatt megszeretett ételeitek?


2009. máj. 30. 10:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tudom melyik a batáta. :) Viszonylag gyakran esszük is. A répát és a batátát almával szereti a drágám ,de a cékla nem nyerte el a tetszését. Na majd hátha így! :)

Köszi! :)

2009. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Akkor ne haragudj, hogy ilyen részletesen magyaráztam. :-)

(A múltkor egy anyuka hasonlót kérdezett tőlem és ő első körben azt gondolta, hogy édesebb ízű burgonyáról beszélek, volt belőle egy kis félreértés. Nah, meg én is kb két éve hallottam először róla, addig még csak nem is nagyon láttam/figyeltem.)

2009. máj. 30. 15:26
 13/14 anonim ***** válasza:
Én kb. február óta tudom,hogy milyen. Édesanyám külföldön dolgozik,és ő mondta,hogy próbáljuk ki mert nagyon finom. Magamtól eszembe nem jutott volna. A másik,hogy nálunk nem is nagyon kapni,pedig nagyváros. Egyedül az Interspárban van. :( de nagyon finom,az biztos. :)
2009. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a tejpépet imádom:) Jó, addig még nem jutottam el, hogy magamnak is készítsek, de a maradékok nálam tűnnek el:)
2009. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!