Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ízlik a tejpép nektek? Vagy...

Ízlik a tejpép nektek? Vagy egyéb babaétel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok perverz, de én odavagyok a tejpépért. Különösen a DM-esek ízlenek. Eleinte azért kóstoltam meg, mert muszáj volt, lecsekkoltam a hőmérsékletét, aztán rájöttem, hogy nem is olyan rossz.

Nem úgy kell elképzelni, hogy megeszem a babám elől, vagy külön magamnak kutyulgatok be, de nem bánom, ha "véletlenül" többet sikerül készíteni és nem eszi meg mindet a fiam. :-)

A férjem néz rám furcsán, mert egyébként tudni kell, hogy igencsak válogatós vagyok, főleg az ételek állagára és kinézetére vagyok érzékeny, a tejpép ebből a szempontból meg nem a leggusztusosabb. Vagy például nem eszem meg a tejbegrízt, mert az kifejezetten nem ízlik.

És a reptéren, amikor meg kellett kóstolnom a fiam meleg tápszerét, majd a meleg, cukor nélküli teáját, akkor a biztonsági vizsgálat után egyből rohantam is a mosdóba, mert rosszul lettem.

A tejpépet mégis finomnak találom.


Van még más is, amire azóta kaptam rá, hogy a fiamnak készítek. Ilyen például a sült édesburgonya-cékla-sárgarépa mix, természetesen pürésítés nélkül (a fiamnak pürésítve). Már rendszeresen készítek magunknak is köretként például száraz sült húshoz, rántott húshoz.


Nektek is vannak hasonló, a baba miatt megszeretett ételeitek?


2009. máj. 30. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

en a tejpepet szeretem, es siman csinalok magamnak is, ha ugy van :) növerem is :) ha naluk vagyunk, akkor csinalunk 4 adagot: kettöt a ket gyereknek vizzel, kettöt magunknak tejjel :) a sima üveges bebietelek nem izlenek, viszont szerintem a sinlac is jo, de azt tök sokan utaljak :)

Tegnap pl csinaltam sütötök-alma-teszta-csirkemell-teszta mixet, nagyon finom lett. Persze le volt püresitve, de azert igy is megedtem a maradekot :)

2009. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Férjem álllandóan a babapépeket,tápszereket eszi magába.:)
2009. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a tejpépeket :D azért is veszek több dobozzal hogy jusson nekem is :D üvegesből meg az őszibarack a kedvencem)
2009. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a tejpéptől szabályosan rosszul vagyok, a szagát sem bírom, mondjuk magát a tejet sem szerettem soha. Viszont a bébidesszerteket szeretem, főleg a szilvát! De mostanában már nem hagy belőle egy kanállal sem a nagyfiú:) Hiába, már egyedül is boldogul vele:)
2009. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én múltkor jártam úgy( Ne nevessetek!!),hogy elfogyott itthon a tej,és a tápszerből tettem a kávéba,mintha tejpor lenne.Nem is volt rossz.:-)
2009. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom a tejpépet.Főleg a DM-es vaníliásat,de kekszes sem rossz.A férjem is szereti,néha kifejezetten kéri,hogy csináljak neki.
2009. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor legalább tudom, hogy nem én vagyok ezzel egyedül...

Csak a férjem mindig megmosolyog, amikor megállapítom, hogy ez, vagy az finom és megkérdezem, hogy megkóstolja-e. Ebből vettem le azt, hogy furcsa vagyok... :-)

Tápszert én is használtam már kávéban, de az nekem nem jött be, ami csak annak köszönhető, hogy nem tejporral iszom egyébként, hanem jó sok tejjel és teljesen más íze lett.

Viszont a múltkorában sikerült olyan fajta tápszert venni, ami nagyon nem volt jó (a fiam nem volt oda az ízéért, illetve mindegy milyen hőmérsékletű vízzel kevertem, akkor is csomósodott), azt a kenyérsütéshez használom. Szoktam egy evőkanálnyi tejport rakni a fehér kenyérhez, de elfogyott, kipróbáltam azzal és jó volt. Úgyhogy nem megy kárba és egy darabig nem kell tejport vennem. :-D

2009. máj. 30. 11:59
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a tápszertől vagyok rosszul,viszont a tejpépet szeretem. A kisfiamnak nem jött be,úgyhogy "feláldoztam " magam és elpusztítottam. :D

Megkérdezhetem,hogy azt a édesburgonyás-céklás kaját hogyan csinálod? A céklát nem csípi a drágám,az édesburgonyát viszont igen. Hátha így megenné. :)

2009. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az édesburgonyát (batáta a másik neve, egy gyökérhez hasonlító dolog, ebből is van több fajta, én ezt a fajtát használom: [link] és a céklát, meg a sárgarépát megpucolom, felkockázom/karikázom, berakom sütőzacskóba egy kevés vízzel és úgy megsütöm. 15-20 perc alatt vajpuha lesz és átveszik egymás zamatát, nagyon-nagyon finom.

Az én fiam a sárgarépát nem eszi meg magában, de így együtt szereti őket.

2009. máj. 30. 12:57
 10/14 anonim ***** válasza:
én komolyan, mindet csípek, ami babakaja... tejpép, tápszer, üveges kaják, minden jöhet:))) a kávét a megmaradt, kész tápszerrel csináljátok, tuti jó az íze, én is azzal iszom, ha elfogya tej és a fiam hagy tápszert:)))
2009. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!