Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vaterás Anyukák! Csomagküldés,...

Vaterás Anyukák! Csomagküldés, de hogyan?

Figyelt kérdés

HA levélként szeretnék feladni egy olyan tárgyat ami nem haladja meg a két kilót, viszont nem fér el egy borítékban, feladhatom levélként?Viszont akkor nem kell beletenni dobozba elég ha becsomagolom?

Postán dolgozó nő,mindig a lehető legtöbbet akarja lehúzni rólunk, ezért szeretnék tisztán látni.Köszönöm


2012. jan. 28. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Feladhatod a levelet dobozban,vagy csak simán papírba csomagolva.
2012. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A dobozba csomagolt tartalom is lehet levél, ha a súlya 2 kiló alatt van. De azt tudni kell, hogy ha a tartalom törékeny és levélben adod fel és történik valami a tartalommal akkor az az "így jártál" kategória, mert nincs törékeny levél. Ha a tartalom értékes akkor megint csak jobb a csomag, mert egy levél elveszéséért kapott kártérítés fix összeg és nem biztos, hogy fedezi a tartalom árát. A postán dolgozó nőnek az a feladata, hogy a Te igényeidnek legjobban megfelelő küldemény típust válassza ki. Az, hogy a különböző árakon nyújtott szolgáltatások eltérnek egymástól nem kellene,hogy újdonság legyen. Ez a postán kívül máshol is úgy van, hogy megkínálnak egy lehetőséggel és rajtad áll, hogy elfogadod vagy sem.
2012. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen méretű és formájú lehet a csomagod, ami 2 kiló alatti, nyugodtan feladhatod levélként. Jómúltkor egy írószerpapír dobozban adtam fel plüss játékokat, nem volt semmi kifogásuk ellen, pedig az jó nagy doboz. De sokszor csomagolok ruhát 2 réteg nejlonba, hogy könnyebb legyen a csomag súlya. Az alsó réteg bármilyen zacskó, a külső egy nem átlátszó zacsi jól átragasztva barna ragasztószalaggal, majd egy kis céldulát ráragasztok, erre írom a címzést. Így a leggazdaságosabb a csomagolás. Olcsó is és könnyű.

Ne hagyd magad, nekem is volt már, hogy akitől vettem, mindenáron csak csomagként tudta volna elküldeni, mert nem engedték neki a postán a levélkénti feladást. Az egy nagyon kis falu volt, gondolom nem ismerték még a saját cégük működését sem.:( Így elálltam a vásárlástól!

2012. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolónak igaza van, gondolom ő a postás anyuka, már találkoztam egy hasonló írásával:)

Viszont! Sajnos az életben nagyon erőszakosak ám az ablaknál ülő postás hölgyek ( nem mind, én már tudom, hogy kihez nem szabad beállnom), mert a csomag feladási részlegen az utolsó forintot is kiszedik az emberből, hogy Start csomagként mehessen el a cucc, vagy ennek valamelyik változatával. Sokkal többe kerül, mint a standard csomag, és sokszor ferdítenek is a nyújtott szolgáltatással kapcsolatban csak azért, hogy azt fizesd meg. Gondolom van egy ráta amit teljesíteniük kell, és csak így megy.

Engem egyszer húztak így csőbe, egy ezressel kértek többet tök feleslegesen. Utána néztem, visszamnetem és egy másik hölgytől 20 percen keresztül érdeklődtem a törékeny, érték biztosított, stb. feladásokról, de keresztkérdéseket kellett feltennem ahhoz is, hogy mindent elmondjon.

Én nem hibáztatom őket, ők is csak a munkájukat végzik, de az információ elhallgatása nem szép dolog.Nekem kicsit már olyannak tűnik a posta is, mint egy teleshop reklám, hogy "vegye a még szuperebb szolgáltatást".

Ha a férjemet küldöm a postára, mindig felhívom a figyelmét, hogy mire akarják rábeszélni, de ne hagyja magát, és minden esetben igazam is van!

Sajnos ilyen világot élünk!:(

2012. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.Valóban így történt,ahogy az utolsó és utolsó előtti válaszoló írta,pontosan azt éreztem hogy olyan dolgot akar rám beszélni ami szerintem nem úgy van(posta.hu).Ezért is érdeklődtem, de most már tisztán látom a dolgokat és legközelebb nem fogom hagyni, hogy egy sima levélként is feladható csomagot, standart csomagként adhassam csak fel.
2012. jan. 29. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!