Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Prevenar emlékeztető oltását...

A Prevenar emlékeztető oltását 15 vagy 18 hós-an kell beadni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A hivatalos ajánlás szerint 15 hónaposan a Priorixal (MMR)együtt, de van olyan orvos aki a 18 hónapossal együtt szereti beadni, valaki meg külön. Mivel csak ajánlás az oltás időpontja ezért az orvos dönti el (szülővel együtt általában). Az viszont lényeges, hogy az előző Prevenar után el kell telnie legalább 6 hónapnak és a második életévben kell megkapnia (1-2 éves kor között).
2012. jan. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ mikor kapta az elözöt. az oltások között minimum 4 hét teljen el.


nekünk 4x adták be és egyben a kombival (hepatitis stb...) az utolsó 11 hósan volt. ti is a kombival kaptátok?

2012. jan. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nem tudom mi az a kombi. De Hepatitis B-t csak 7. osztályban oltanak kötelezően. Csak az a baba kap csecsemőkorban, akinek az anyja fertőzött, vagy nem ment el terhesen a vérvételre. Persze ha külföldi vagy, ahol a 6 komponensű oltóanyagot adják már két hónaposan (abban Hepatitis is van) akkor bocsi.

A Prevenarból már min. 2 éve nem adnak 4 oltást Mo-on, csak 3-at, mert állítólag már nagy az átoltottság, és így sporólnak megy egy oltást (vagyis az árát). A hivatalos ajánlás szerint 2,4 és 15 hónaposan kapják a Prevenart (a kötelező oltással egyidőben), de ettől az orvos eltérhet.

2012. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm.

Átmenetileg külföldön vagyunk, de a magyar rend szerint oltatunk, ezért kérdeztem.


Köszi, sziasztok

2012. jan. 27. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!