Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megpróbáljam átköltöztetni a...

Megpróbáljam átköltöztetni a szobájába?

Figyelt kérdés
11 hónapos a lányom, nagyon cicis még mindig. Éjjelente kb kétóránként ébreszt és csak cicivel alszik vissza. A tévét már kivittük a szobából, hátha az miatt nem alszik. Ez nem jött be. Sokan mondták már, hogy hagyjam, hadd üvöltsön a saját szobájában, majd megszokja. Viszont a pici babákat meg fel kell venni, mert csak azért nem sír tovább, mert "reményvesztetté" válik, hisz hiába sír, nem kap segítséget. Egy 11 hónapos sem tudja megmondani, mi baja. Amikor nem fogzik, akkor is ilyen sz.. a helyzet. Segítsetek, pro és kontra is elfogadom az ötleteket és NE SZAVAZZÁTOK LE A VÁLASZOKAT! Köszönöm!
2009. máj. 28. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Én is most próbálom szokatni, hogy nappal is cici nélkül aludjon, jobban mondva ő utasít el. Szóval mi külön szobában vagyunk és én bizony hagyom sírni egy kicsit.Kb 15 perc és alszik.Éjjel is 2-3 ig fenn voltunk a végén úgy aludt el hogy adtam neki egy kis langyos teát és pápá. Kimentem a szobájából és 10 perc sirdogálás után visszaaludt. És ma delelőtt már csak betettem az ágyba langyos teáa, pápá és sírás nélkül elaludt. Kiváncsi vagyok a délutánra. 8 hós
2009. máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát az én kislányom 14 hónapos eddig velünk aludt vagy mellettünk járókába! 1000-szer próbáltam betenni az ő kiságyába-szobájába! Aztán kitaláltam 50kg vagyok hogy befekszek mellé megvárom hogy elaludjon és kijövök és bevált 1 hónapja semmi gond! Mindeg felkellt ahogy tettem le! A kiságy is birja még bár 3 csomag pelenka tartja a rácsot!! Ja és a kislányom is cicin alszik el! Azelőtt ő is sokat fenn volt "lehet hogy zavartuk,vagy érezte az illatom"!!
2009. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Szia. Valahogy próbáld megszerettetni vele az ágyát, tudom hogy az az alvás helye, de ha van kedvenc játéka, vagy rongyocskája, akkor tedd mellé, hátha megszokja. Ne hagyd üvölteni szegényt, abból nem fogja megérteni, hogy mit szeretnél, viszont a határozottságot megérzik, ezért amikor lerakod ne légy bizonytalan abban, hogy vajon elalszik-e? Én mindig elmondom a kislányomnak, hogy itt az alvás ideje, de ha felébredtél és szólsz, akkor anya jön, és játszunk, meg sétálunk, de előtte aludnod kell egy nagyot. Sok sikert. Üdv.
2009. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az ágyában alszik, csak épp tőlem fél méterre, szóval nem az ággyal van a baj. Ha megcicizett, akkor már le lehet tenni. Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. máj. 28. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az első fiam, aki 15 éves, míg szopizott sokat mellettem aludt, aztán egyik napról a másikra magától bemászott az ágyába, mondjuk ehhez le kell venni a rácsot. A pici 3 hónapja nem szopik, ő úgy érzi köztünk van a helye. Az apja arcábl lélegzik, felkel ezerszer, hogy puszilja az apját és öleli a nyakát. Ha beteszem az ágyába, pár óra és felkel, akkor kiveszem, magunk mellé vesszük, iszik és alszik, majd megint beteszem, 13 hónapos, nem hiszem, hogy mindig és örökre így marad. Nem fogom ríkatni, meg harcolni, hogy neki hol a helye, mert hiszek abban, hogy magától elválasztódik úgy, mint az anyatejtől. Megérik rá. Engem nem zavar, a házaséletünket nem zavarja, megoldjuk. Nagyon szeret bennünket és szerintem pár hónap és megérti, ha azt mondom neki, hogy hova a saját ágyába feküdjön. Most magától mászik be az ágy közepére és ő ringat minket :O) szóval okos de ameddig kellünk neki, miért ne? Emellett kiviszi a szemetesbe a pelust, kidobja a szennyest, elteszi a zoknikat a helyére, csak mondanim kell kié, nagyon okos. Úgy érzem kell még neki az a kis összebújás.

Sokan erről másként vélekednek, nincs is két egyforma szülő és gyerek.

Szerintem a saját szobára meg kell érni. Eljön amikor magában szeretne lenni és büszke lesz a szobájára. De az nem biztos hogy 11 hónapos korban jön el, inkább olyan 20 hósan.

Egyébként ez a különszoba dolog a tápszeres babáknak előbb bejön, mint annak a babának aki közel egy évig a szívdobogásod ritmusa mellett alszik el. (szerintem kell átmenet, én is törésnek élném meg)

2009. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is.
2009. máj. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!