Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az anyósom nézni akar szoptatás közben?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 10:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%

No én is tegnap előtt cirkuszoltam a parommal, ha nem mondja meg az anyosnak, h. huzza meg magat, en mondom meg, de abbol haboru lesz. Ugyanis feljott utanunk, igaz csak kicsit, a parom mondta, ne menjen, de nem hallgatott ra.

Igaz, sokáig nem volt, de lehet, érezte a szúrós tekintetemet és elhúzott.

Szerintem semmiképp sem kultúrlényhez illő viselkedés.

2009. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%
Elég perverz dolog! Mondjuk az enyém is képes volt utánam jönni, ha elvonultam szoptatni..közben meg ő állítólag azért nem szoptatta soha a fiacskáját, mert szégyellte volna más előtt elővenni a mellét. Ne engedd, ez a ti kettőtök dolga, max. apa legyen ott...
2009. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez volt,nem mertem szólni neki. Mindig kérdezte, na eszik még? Én szerintem elég lesz már. Nem alszik?

Legszívesebben elküldtem volna a pi....ba, de nem tettem, csak azért mert az ANYÓSOM Pfujjj.

Ez a fejés kicsit dúrva, na ott köpni-nyelni nem tudtam volna :)

2009. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
87%

Mikor anyósékkal laktunk, még akkor is bejött ha meztelen voltam, állította, hogy őt nem zavarja, de kérem, engem IGEN!!!!

Mielőtt megszületett a kisfiam elköltöztünk ... :)

Ha náluk voltunk mindig utánam jött ha szopiztattam, a végén úgy intéztem, hogy pont ne legyen szopi idő. Itthon meg magunkra csuktam a kisszobaajtót, jelezvén, neki nincs ott semmi keresnivalója.

2009. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én a közvetlen család előtt nemtől függetlenül, a távolabbi lány rokonok és lány barátok előtt simán megszoptattam a babám. Akit zavart a látvány (volt ilyen), az kiment a szobából. Én ebből nem csináltam problémát. Nem vadidegenek, hanem a szeretteim.

Az viszont halálosan zavart, amikor a férjem nagymamája közvetlenül mellénk ült és magyarázott (jó hangosan, mert kicsit süket), meg közben simogatta a gyereket. Próbáltam úgy intézni, hogy távol kerüljünk tőle olyankor, de elég akaratos volt. Szóltam a férjemnek, hogy foglalja le olyankor a nagyanyját, vagy szóltam az anyósomnak, hogy rendezgesse az anyósát.

De ezt én akartam, erre senki nem kényszerített rá. Valószínűleg, ha valaki előtt nem akartam volna megszoptatni a babám, akkor akárhogyan kéri (kéri! és nem akarja) akkor sem. Ez egy bensőséges dolog, nem osztod meg akárkivel.

2009. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%

Amennyiben nem arról van szó, hogy szopizási nehézségeitek vannak, s csak segíteni akar, akkor biztos én is megkérném, hogy legyen kedves magunkra hagyni. Még jobb ötlet, amit előttem írtak, hogy a párodat megkérni, foglalja le addig az anyukáját.

Őszintén szólva, én örültem volna, ha valaki (anyum, nővérem, esetleg anyósom) kicsit erőszakosabban próbál ezen a téren segíteni. Én megijedtem, hogy szopizás közben csak ordít a fiam, s végül oda jutottunk, hogy már 5 hónapja fejem neki a tejet, s tápszert is kénytelen vagyok neki pótlásként adni. Ki tudja, talán akkor másképp alakul...

2009. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
85%
A tapintatos megoldással az a baj, hogy előbb utóbb lerázza a fiát, mert ő meg AKARJA nézni a szoptatást.Én édesanyámnak sem hagytam, hogy nézze.elmondtam neki, hogy engem zavar és csak a férjem nézheti.
2009. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%
A szoptatás a világ legtermészetesebb dolga, nem kell szégyenlősködni. Én amikor cicit akart a picur, a buszmegállóban is szoptattam, igaz egy kendő mindig volt nálam, hogy minden azért mégse látszódjon és az emberek nem is bámultak meg. De szerintem ez attól függ, hogy milyen viszonyban vagy az anyóssal. Neked kell tudnod, hogy mégis egy ilyen "intim" helyzetbe beengedsz-e másokat.
2009. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
66%
A szoptatás a világ legtermészetesebb dolga.A szex is az , mégsem csináljuk nyilvánosan.Jó, a nyilvános szoptatást nem büntetik, de akkor is RÁM tartozik, hogy akarom e, hogy BÁRKI lássa.
2009. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
72%
Én szoptatom a Ligetben is, ha úgy adódik. inkább minthogy sírjon míg haza nem érünk. Barátok előtt is szoptattam, engem nem zavart. Nem találom sem szégyenletesnek, sem bunkó dolognak, hogy ezt teszem. A világ legtermészetesebb dolga, hogy egy csecsemő így étkezik. Annyira bensőségesnek és intimnek sem találom, hogy ne lehetne ennek más is részese. Az más, hogy ha nem szeretem az anyósomat, akkor nem akarom vele megosztani ezt az élményt, sőt egyáltalán az egész gyerekhez ne legyen semmi köze!!!
2009. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!