Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis, hogy ennyit alszik?

Normalis, hogy ennyit alszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam mult hetfon szuletett, anyatejes, es rengeteget alszik. Mar a korhazban is volt, hogy 7 orat aludt egyhuzamban, az orvos azt mondta, hogy semmi baj, csak mivel most indult be a tejem, meg elegge kiuti. Be nem sargult, a sulya is szepen gyarapszik, de tegnap is megetettem este nyolckor, es ejjel fel kettoig aludt. A szoporeflexe eleg eros, csak cumival alszik el, es ha kiesik a szajabol, keresi.

Szerintetek hagyjam ennyit aludni? Tudom, hogy a csecsemok javareszt csak alszanak, de nem lesz baja, ha csak ennyi idokozonkent eszik? Merlegunk nincs, hetente megyunk majd meretni.

Az elso babamnal kb. 6 hetes korara alakult igy, hogy ennyit aludt.


Elore is koszi a valaszokat!


2012. jan. 19. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod.ha nem sárgult be akkor normális.főleg hogy most indult be az anyatejed.az elején még zsírosabb és laktatóbb így jó ízűen alszik, majd felkel ha éhes lesz, eleinte az enyém is cumizott bár ő akkor is tudott aludni ha kiesett a szájából.

helyi védőnő nem tud kölcsönbe egyet adni?nálunk a védőnő kölcsön adta míg nem szereztünk egyet.és mértük hogy mennyit eszik.

2012. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy a kórházban 5 órát aludt egybe, és akkor mondta a csecsemős, hogy ne hagyjam 3 óránál tovább, mert szopiznia kell, mert leesik a cukra.Nem tudom, azt tudom, hogy amikor besárgult, na akkor aztán aludt, alig lehetett felébreszteni, enni sem volt ereje, az rémisztő volt. Én azért ekkora babát nem hagynék 7 órát aludni egybe, mert ki is száradhat.Még nincs annyi tartaléka, mint egy 2 hónaposnak.
2012. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

19:13-as vagyok.én igény szerint szoptattam/szoptatok.az anyatejes babák úgyis felkelnek ha éhesek, ellentétben a tápszeres babákkal.

de ha aggályaid vannak vagy félsz hogy baj van akkor mindenféleképpen vidd el a védőnőhöz és beszéljetek róla.hátha ő többet tud mint mi.

2012. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom!


Az elso babam besargult, emlekszem, ot is nehez volt felebreszteni, viszont ketteske nem sarga :)


Merni nem szeretnem rendszeresen, szerintem eleg a heti egy, tulspilazni sem akarom a dolgot. En is igeny szerint szoptatok, annyi, hogy minimum ket orat hagyok a ketto kozott, ha egy oraval kaja utan sir, nem etetem meg megegyszer.


Koszonom a tanacsokat, azt hiszem, varok, hetfon megyunk ugyis a vedonohoz, majd meglatom, mit mond. A poen az, hogy a korhazban harom vedono haromfelet mondott :)

2012. jan. 19. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én babámról írtál volna, csak ő nem cumizott. Én sem ébresztettem és a mai eszemmel ébreszteném max. 4 óránként. Ezt pedig azért, hogy minél több stimuláció érje a mellem, így egyre több tejem legyen.
2012. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!