Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiam ma délelőtt...

9 hónapos kisfiam ma délelőtt 11-től hőemelkedéses, most mértem, épp elérte a 38 fokot, tanács?

Figyelt kérdés

sose tudom, mit kell csinálni, az első gyerekemmel is mindig így jártam: dokink délelőttös volt, épp a rendelés végére lett magas a hője így beszélni se tudtam senkivel. Védőnőt se érem el. A kérdésem, hogy mivel semmi más tünete nincs, érdemes emiatt ügyeletre vinni? a saját dokim ilyenkor a másik fiamat hazaküldte, hogy vmi kis vírus, adjak calcimuscot, meg csillapítsam 38.5 felett a lázát, ha van más tünet, menjünk vissza.

Ti ilyenkor mit csináltok, ha nincs ma már doki, csak ügyelet? Holnap délelőttös lesz, mindenképp viszem be, de ma nem tudom, bolygassam-e, bevigyem-e betegekkel zsúfolt rendelőbe...


2012. jan. 17. 15:22
 1/4 A kérdező kommentje:
ja meg még: adjak neki panadolt, vagy várjam meg míg följebb megy (hogy megy-e egyáltalán feljebb)?
2012. jan. 17. 15:23
 2/4 Esztuka87 ***** válasza:
Szerintem semmiképp ne vidd be a rendelőbe. A 38 az még csak hőemelkedés, nem kell még lázcsillapító sem. Ha feljebb megy, adj neki panadolt, ha még feljebb, akkor pedig hívd fel a háziorvost, hogy mit tanácsol és kérd meg, hogy menjen ki hozzátok.
2012. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én amikor 38 fokos - nekem láz- láza volt a gyereknek, adtam neki Nurofen szirupot. Teljesen jó a Panadol baby is. Szerintem ha nincs semmi más tünet, akkor megvárhatod a holnapot a sokival.
2012. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hónaljban mérve 37.8-38.0 volt eddig, én is úgy tudom, hogy 37.5-ig hőemelkedés, ez fölött láz, csak sosem tudom, melyiket kell már csillapítani.
2012. jan. 17. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!