Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Most tényleg a gyed...

Bogyo110 kérdése:

Anyukák! Most tényleg a gyed összege is kevesseb lessz az új törvény szerint?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam a tv.-ben hogy a gyedünk és majd a gyesünk is kevesebb lessz nem akartam hinni a fülemnek ez tényleg komoly?Hát hányadik bőrt huzzák már le rólunk?
2012. jan. 16. 21:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem a szuperbruttó kivezetés az oka,hanem ,hogy már nincs adójóváírás,ami nekem havonta 12000Ft volt.Ha a tavalyi adórend szerint kapnám a Gyedet akkor 65-68eFt-ot kapnák,de az adójóváírással,e nélkül 55-58eFt között fogok kapni.

Azt kötve hiszem,hogy ezen a közeljövőben módosítanának mert pl.a Gyes 2008 óta ugyanannyi,és tudják,hogy az semmire sem elég,főleg most,hogy majd ennyibe fog kerülni a bölcsödei ellátás is.

Amúgy azt tudjátok,hogy ha egy képviselőnő megy Gyed-re,akkor őt megilleti a teljes fizetése?

2012. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na, ehhez mit szóltok??

[link]

2012. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok ! Nem rémhirt keltettem hanem pont hogy azt kérdeztem hogy igaz e ,De most már én is tudom hogy a gyes marad a gyed meg kevesebb lesz ! De ma betelefonáltam a tb-be ott még semmit se tudnak !
2012. jan. 17. 18:49
 14/15 anonim ***** válasza:
Ma hallottam, hogy akinek csökken így a gyed-e az kérhet kompenzációt! Bár még nem tudni, hogy hol és kitől!
2012. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
És azt hallottátok, hogy csak azoknál kompenzálják, akik 2011. dec 31-én még részesültek valamelyik ellátásban? tgyás vagy gyed. aki jan 1-től megy ezekre, azok a csökkentettet kapják kompenzáció nélkül?
2012. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!