Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Most tényleg a gyed...

Bogyo110 kérdése:

Anyukák! Most tényleg a gyed összege is kevesseb lessz az új törvény szerint?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam a tv.-ben hogy a gyedünk és majd a gyesünk is kevesebb lessz nem akartam hinni a fülemnek ez tényleg komoly?Hát hányadik bőrt huzzák már le rólunk?
2012. jan. 16. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
En csak a gyedrol tudok!!
2012. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
És még csodálkoznak, hogy miért születik egyre kevesebb gyermek!!! Máshol a korábbi fizetés 110%-át kapja az anyuka!!!
2012. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én is í gyedről tudok. mondjuk sajna az anyagi helyzet miatt a gyes nem is lesz aktuális mert mennék dolgozni.
2012. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sajnos így van. Bár ígérik a törvénymódosítást.

[link]

2012. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát a gyes már olyan alacsony, hogy nem hiszem, hogy számít hogy egyáltalán kapjuk-e vagy sem. Aki gyereket vállal az nem számíthat állambácsi segítségére. Ezért is vagyunk kevesebben akik mégis bevállalják. Ezt csak saját erőből lehet, máshogy nem. Az sem számítana, ha megvonnák mert értelme igazán nem sok, viszont valamijen adót helyette csökkenthetnének. Így nem kéne eltartanunk a sok kissebbségit... Mert nekik ugyebár ez az összeg amiért szülnek. Viszont tény, hogy az elve nem ez és nem ezért csökkentik, hanem a magyar anyákat szeretnék még jobban kizsigerelni miközben sír a szájuk, hogy fogy a magyar... ez már tényleg csak pofátlanság.
2012. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha brutto 196e folott volt a fizetesed, nemhogy kevesebb, hanem tobb lesz. Netto 8 ezerrel!

Szoval fizetesfuggo.

2012. jan. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy ha a havi bruttó jövedelem 167 ezer ft alatti, akkor lesz a GYED kevesebb.

GYES-ről én sem hallottam.

2012. jan. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a nagyon pici keresetűeknél csökken a gyed összege, de nem lesz végleges, törvénymódosítás lesz majd, nem fog ez így maradni.
2012. jan. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek arra hogy mikor is lesz az a bizonyos törvény módosítás??Mert eléggé kéne ahhoz igyekezni a "mélyen tisztelt" Parlamentben dolgozóknak, hogy ne érje a kismamákat februárban pénz kiesés.Rettentően kíváncsi leszek..........
2012. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Bruttó 167.000 Ft a határ. Aki az alatti, azé csökken, aki e felett van, azé nő. Az oka a szuperbruttó kivezetése, Szóval ne háborodj fel, nem szándékos, elkerülte a figyelmüket, hogy ez a gyedet is érinti. Korrigálják. A gyes sehol nem mondták, te hol hallottad? Ha valamit írsz, akkor azt pontosan, mert így csak rémhírkeltés lesz!
2012. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!