Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, hogy 7 hós...

Normális az, hogy 7 hós kisfiam fütyijén nem tudom hátra húzni a bőrt? Épp csak egy icipici luk van rajta.

Figyelt kérdés
Egyébként nincs vele gond...
2009. máj. 26. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nyem-nyem.Vidd el dokihoz,nézesd meg,de sztem fityiszűkület miatt vágás lesz belőle.De ne aggódj ez már rutin és jobb most mint már akkor amikor nagyon érzi:)
2009. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az én kisfiamé kezdettől le volt tapadva,szinte egyáltalán nem lehetett hátrahúzni,5 hónapos korában lehívtuk az egyik gyerekorvost,aki urológus is volt,és ott helyben "megcsinálta". Elválasztotta a fitymát a makktól,utána kb. egy hétig naponta jött,lekezelte,aztán minden rendbe lett.Nem emlékszik semmire.
2009. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 7 hónapos, és fitymaszűkülete van. Csúcsosan áll a bőr a makkon. Mi a teendő vele? Meggyógyul-e ez magától? Meddig lehet várni, hogy magától rendbe jöjjön?

Válasz:

A fityma újszülöttkorban normálisan le van tapadva a makkhoz, védi azt. Nem is szabad hozzányúlni, bántani. Csak akkor kell vele foglalkozni, ha begyullad, vagy vizelési akadályt képez. Ezt onnan lehet észrevenni, hogy vizeléskor a fityma zsákszerűen feltelődik a

vizelettel. Ha ilyet nem észlelünk, akkor egy éves koráig egyáltalán ne nyúljunk hozzá, utána is csak egészen finoman, ameddig könnyen megy szabad hátrahúzni és leöblíteni.

Ha ahogy ön írja a fityma hosszú, keskeny, akkor előfordulhat, hogy a későbbiekben szükség lesz beavatkozásra, de ez is javulhat. Sürgető nincs a dologban, csak ha a fenti panaszok (gyulladás, vizeletelakadás) jelentkeznek. Ennél pontosabbat csak akkor lehet mondani, ha látjuk a gyermeket.

Ezt egy doki írta valamelyik oldalon. Egyébként az én fiamé is olyan de én is úgy tudom egy éves koráig nem szabad hozzá nyulni.

2009. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi,de miért kellett lepontozni amikor ti ugynaazt írtátok?
2009. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod a veled együtt 3. választ, ami hlyes, akkor rájössz, miért kellett lepontozni...

Azért, mert egy éves korig nem nyúlunk hozzá!

És nem ijesztgetjük a kérdezőt hülyeségekkel :-)

2009. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam. Valamennyire.... :-/
2009. máj. 26. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!