Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Délutáni alvás kérdés: most...

Délutáni alvás kérdés: most az jön, hogy később, és kevesebbet fog aludni?

Figyelt kérdés

A kislányom jövő héten lesz 11 hónapos. Már 3 hónapja csak egyszer alszik nap közben. Eleinte ebéd előtt kellett letenni, aztán kibírta ebéd utánig is. Most pár napja viszont simán elvan fél 2-2-ig is. De ugyanúgy 2,5-3 órát alszik. Most ez lesz, hogy egyre később fog elaludni? De akkor nem kéne kevesebbet aludnia? Nálatok hogyan alakult ez?

Mert így is már látszik rajta, hogy este fél 9-kor nem nagyon akar lefeküdni még.


2012. jan. 16. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a járástól van, ez is ún nagy fejlődési ugrás, ilyen volt pl a mászás is, áll ez az utolsó, és nagyon bezavar, mert jobban érdekli majd mint az alvás, nálunk állandóna gyakorolni akart, áll akkor múlik el, ha önállóan jár. Nálunk is hol jobb hol rosszabb napok vannak, ami az alvást illeti.

Kitartás. a 13 hónapos kisfiú anyukája

2012. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi, ez már biztos, hogy a mozgásfejlődés miatt van. Ma is letettem, megitta a teáját, ahogy szokta, majd befordult. Ilyenkor kicsit forgolódik, majd hasra vágja magát, és elalszik. De most... amint hasra fordult, már állt is fel azonnal. Folyton vissza kellett fektetnem.

Aztán meguntam, kihoztam. De láttam rajta, hogy esik-kel, dől össze-vissza. Az ölembe vettem, kicsit énekeltem, és akkor megnyugodott. Így tudtam most letenni.

Szóval remélem, hogy hamar elindul, mert ez kicsit fárasztó. :)

A többi mozgásfejlődésnél amúgy nem volt ilyen gondunk.

2012. jan. 18. 13:17
 13/14 anonim ***** válasza:

Én írtam a mozgásfejlődést, nálunk a felállásnál volt előszőr ez, most meg a menésnél, már lassan két hónapja küzdünk az alvással, de csak este, mert napközben ha fáradt én a pihenőszékébe teszem, cumi és a "gungi" (kiskendő...)És kb 5 percen bellül elalszik, utána teszem be a kiságyba. Este csak úgy tudjuk altatni ahogy írtad te is, kézben lehiggad , énekelek neki, és kb 5-15 perc alatt már alszik is, de a kezmben alszik el, és utána teszem le, mert simán feláll, játszik és ki akar jönni egyébként az ágyából.

Kitartás Neked.

13 hós kisfiú anyukája

2012. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi, most már alakul a dolog. Általában ha leteszem, még 2-3-szor bepróbálkozik, hogy feláll, de csak térdelésig jut, és visszafektetem. És utána már csak forgolódik össze-vissza. Már lassan kikopik a lepedő, annyit forgolódik. :)
2012. jan. 23. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!