Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Délutáni alvás kérdés: most...

Délutáni alvás kérdés: most az jön, hogy később, és kevesebbet fog aludni?

Figyelt kérdés

A kislányom jövő héten lesz 11 hónapos. Már 3 hónapja csak egyszer alszik nap közben. Eleinte ebéd előtt kellett letenni, aztán kibírta ebéd utánig is. Most pár napja viszont simán elvan fél 2-2-ig is. De ugyanúgy 2,5-3 órát alszik. Most ez lesz, hogy egyre később fog elaludni? De akkor nem kéne kevesebbet aludnia? Nálatok hogyan alakult ez?

Mert így is már látszik rajta, hogy este fél 9-kor nem nagyon akar lefeküdni még.


2012. jan. 16. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

persze, majd úgy 4-5 év múlva...

még oviban is délben alszanak 2 órát.

keltsd fel reggel egy kicsit korábban.

de nyáron, ha sokat lesztek a levegőn, nem lesz ilyen gond ;)

2012. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Korábban? Így is 7-kor kel. :D
2012. jan. 16. 15:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lányom mult héten toltotte az egy évet. Napi 2x alszik. Délelott 10 korul és délután 2 korul 1-1 órát. Este 7 korul furdetem és utána alvás. Kotom az ebet a karohoz, ha alvás, akkor alvás. De o nem is ellenkezik. Kíváncsi leszek, hogy mikortol fog napi 1x aludni.
2012. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tedd le, ebéd után egyből. Attól hogy vígan elvan nem biztos hogy nem alszik el mondjuk fél 1-kor. Ha megszokja, hogy későn alszik délután és későn fekszik le este később nagyon nehéz lesz átszoktatni. Tapasztalat!


Egy ennyi idős gyerek ha 7-kor felkel akkor legkésőbb 1-kor már elalszik, de inkább előbb. Nagyon kevés aki nem, persze mindig vannak kivételek.

Az én 3,5 évesemet pl már nem lehet letenni délután aludni, mert ha alszik 1-1,5 órát egyszerűen nem alszik el este 11 előtt. Pedig 7-kor kel, oviban van délelőtt. Nem is tudom, hogy mi lesz ha ott fog aludni az oviban.


Egyébként az enyém most lesz 1 éves ő még kétszer alszik, most tettem le másodszor!

2012. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálom én letenni általában fél órával kaja után, de nem hajlandó aludni. Akkor fél óra múlva még egy próba, akkor se, és általában harmadszorra már elalszik. D ema is fél 2 volt, hogy végre sikerült. :S
2012. jan. 16. 15:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk fél 8 körül ébredés. Ebéd délben, fél 1-től bent van az ágyában, kis játék után kb 1 órakor elalszik (magától). Alszik egészen 3-ig, de inkább fél 4-ig. Fürdés fél 8-kor, tápszer 8 körül, 9-kor teszem be az ágyba és van hogy rögtön, van hogy csak fél 10 felé alszik.
2012. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiunk a héten lesz 13 hónapos, de még kétszer alszik, ill előfordult már hogy 1 alvás volt. Nálunk is fél 7-7 körül kel, de magától 10 körül elalszik, és délután is 3 körül alszik 1-1,5 órát alkalmanként. este 8 kor fürdés, majd fél 9 kor vacsi, és 9 körül alszik. Mostanában van hogy kihagyja a délelőti alvást, de fél 1 kor ebéd után kidől, bár ekkor sem alszik 1,5 óránál többet, íg van hogy este kicsit korábban kerül ágyba. Szóval az alvás áll ebben a korban több okból kifolyólag is lehet zavaros, pl ilyen a járás, az érzelmi változások, és az átálás is 1x alvásra, a fogzs, pocak.... nem is említem.
2012. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk most tanul járni, pár lépést már megtesz egyedül. Akkor ez lehet az oka annak, hogy nem akar aludni?
2012. jan. 16. 19:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nem okoskodni akarok de ahogy kiveszem a szavaidból inkább azért nem akar aludni mert nem muszáj. azt írod, ha nem sikerül elaludnia akkor játék és fél óra múlva újra próbálod. na ez az amit nem kéne. ha alvás van és nem akar aludni akkor játszhat a kiságyban, csendespihenőzhet. úgyis belealszik. de ha tudja, hogy kis "hiszti" után játék jön akkor pesrze, hogy nem ér rá aludni ;)

legyél következetes :)

2012. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na nem hisztizik, csak felkel, játszik, elpakol. Ezzel el is van, nincs gond, csak nem alszik el a végén, hanem ki akar jönni.

De eddig nem volt gondunk, ez most kb. egy hete tart nála.

És eddig is így volt, hogy ha még nem annyira álmos, akkor nem erőltetem, inkább kihozom.

2012. jan. 16. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!