Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcs. Lenne!?

Beus6 kérdése:

Hozzátáplálással kapcs. Lenne!?

Figyelt kérdés

Nemsokára kezdjük a hozzátáplálást.

Azt tudom hogy milyen módon kell kóstoltatni.

Arra lennék kíváncsi h 4 hósan mit ehet 5 hósan 6 hósan stb.

Csak azok írjanak akik szívesen válaszolnak.


2012. jan. 15. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

4 hósan gyümik közül: alma, barack, meggy, körte, 5 hós: krumpli, sütőtök, cékla, sóska, spenót, saláta, gesztenye, 6 hós: zöldborsó, zöldbab, hús: csirke, nyúl, galamb, olaj. 7 hós szilva, brokkoli, spárga, szelőtök.

remélem segítettem valamennyit, csak úgy nagyjából írtam le. a lisztet viszont most azt mondják h 4-7 hó között be kell vezetni.

2012. jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi ezekkel kezdtük: alma, krumpli, répa. Aztán jött az őszibarack, sütőtök, cékla, banán. Ezeket mixelem. Hamarosan hozzáteszem a meggyet is majd. Ja, meg rizspépet vettem neki, meg Sinlacot. Azzal is szoktam keverni.


De itt egy táblázat, az egyik barátnőm pl. ez alapján csinálta:

[link]

2012. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!! :D
2012. jan. 15. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!

mi is 4 hónaposan kezdtük.

4 hónaposan evett: alma,barack,répa,krumpli,banán,sütőtök,görög dinnye(mivel az csak cukor és víz,imádta :) )

5 hónap: cékla,zöldborsó,rizs,körte

6hónap:

brokkoli,tök,cukkini,meggy,szilva,spárga,babakeksz(glutén bevezetése),gesztenye,fehérrépa,zeller,1 teáskanál csirke/nyuszi husi,tojás nélküli tészta

7. hónap:túró,saláta,sóska,sárgaborsó,2 teáskanál nyuszi/csirke/pulyka husi

8.hónap: kelkáposzta,reszelt sajt,joghurt,karalábé,vaj,kiwi(mag nélkül)kenyér sarok

9.hónap:tojássárgája,zöldbab,(étolaj),1 teáskanál máj(fontos,hogy csirke vagy nyúl máj legyen más még nem szabad),ha nem nagyon fűszeres a húsleves már abból is ehet,narancs(a gerezdeket még nem tudja megenni,félrenyeli,vagy túl savanyú),karfiol

10.hónap:zöldfűszerek,káposzta,marha,sertéshús,hagyma,foghagyma,hús és máj adag emelése,kelbimbó

11.hónap:narancs,citrom,paprika,lencse,retek

12.hónap: tej,méz,tejszín,tejföl,tojásfehérje,ananász,málna,eper,áfonya,d,mogyoró,mandula,szőlő

2012. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Disi ***** válasza:
Jajj, tök jó ez a kérdés, az ilyet mindig szívesen elolvasom. Csak az a gondom, hogy a babóm nem vette tudomásul, hogy ezeket ő már eheti :)))) Mondjuk én is bénáztam egy kicsit, mert ha nem mindenáron csak magában akarom megetetni a dolgokat az elején (persze kóstolás után), akkor sokkal hamarabb előrébb lépünk. Nekünk az hozta meg az áttörést, mikor egyszer megkínáltuk a tejtesó rizspépjével. Addig ímmel-ámmal fogadta el a kanalat 3 héten keresztül. Akkor bezzeg úgy bukott a kiskanálra, mint a kisangyal! Úgyhogy végülis nekem ezzel sikerült úgymond rácsalnom a kanálra, most már eszik zöldséget, gyümölcsöt is, de még nem váltottunk ki étkezést. Bocsi az offért, csak erről én soha nem találtam semmit, mikor ezzel kapcsolatban olvasgattam, és totál szerencsétlennek éreztem magam, hogy nekem ez sem megy, bezzeg már mennyi mindent ehetne :)))Amúgy teljesen jók amit az előző hozzászólók írtak.
2012. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lépj erre az oldalra: [link] és ott kattints az egészséges csecsemő táplálásáról pontra és abban a pdf fájlban mindent megtalálsz, el is tudod menteni.
2012. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!