Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsoltatosa...

Porcukormókus kérdése:

Hozzátáplálással kapcsoltatosan szeretnék kérdezni olyanoktól, akik 6hónapos korig CSAK anyatejet adtak a babájuknak?

Figyelt kérdés

Hogy ment, hogy tetszettek a kicsinek az új ízek? Állítólag válogatósabbak, mint azok a babák akik korábban kezdenek kóstolni.

Igazából mindenféle tapasztalatra kiváncsi lennék azoktól, akik a baba féléves koráig vártak a hozzátáplálással!


2011. nov. 28. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem hinném, hogy ez ezen múlik. Sőt, én inkább azt olvastam, hogyha előbb kezded, lehet, hogy jobban fog a cicihez ragaszkodni, mert túl korán elvetted tőle.

Én a lányomat 4, a fiamat 6 hónaposan kezdtem el kóstoltatni. Mindegyik nagyon nehezen fogadta, de volt tejem bőven. 1,5 éves korukig szinte csak szoptak, alig egy-két kanállal ettek mást. Itt olvastam mindenfélét, hogy halálra éheztetem a gyereket, meg micsoda hiánybetegségek alakulnak ki. Hát, egy fenét. Az anyatej a legjobb nekik. Szóval ne aggódj, ha esetleg nehezen fogadja a babád az új ízeket, 2 éves korára akkor is mindenevő lesz.

2011. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, és egyáltalán nem volt válogatós. Volt, amit nem volt hajlandó megenni (persze ki nincs így ezzel:D) de alapjában véve érdeklődéssel és lelkesen állt az új ízekhez.
2011. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmi köze ehhez.

Egyik lányom 5,5 hónaposan kinézte a kezemből a banánt. Összebanánoztam az ujjam, és ő megnyalta. Majdnem leharapta az ujjam örömében. A banán nagy kedvenc azóta is. :o) (4 éves múlt)

Másik lányomat 6 hónaposan kínáltam először. Gyakorlatilag 7,5 hónapos koráig kilökte a kanalat a szájából, bármi is volt rajta. Nem erőltettem, kb. két naponta megkínáltam. Ebben az időszakban volt, hogy 6 hét alatt "csak" 140grammot hízott, a doktornő kezembe nyomott egy tápszerreceptet. Én meg néztem nagyra kerekedett szemekkel, majd betettem a fiókba. (Amúgy nagyon szeretem az orvosunkat, és betegségek kérdésében már többször bizonyította hozzáértését, de szopizással kapcsolatban szoptatási tanácsadóhoz fordulok, ha szükségem van segítségre.)


Szerintem a kulcs abban rejlik, hogy egyrészt ne erőltessünk semmit (főleg ha van anyatej, erre nincs is szükség), amint lehet, egyen együtt a család a babával 8második gyerekem már a "pempőevő korszakban" is együtt evett a családdal a főétkezéseknél, ez sokat lendített rajta). Hacsak lehet, ne egy teljesen külön asztalkához ültessük, hanem minél inkább a családi asztalhoz integráljuk, és amint lehet, adjuk a kezébe az eszközöket, hogy ő is próbálkozhasson.

Nálunk ez jött be.

A természetes kíváncsiság hajtja őket, előbb-utóbb azt kérik, ami a Te tányérodban van, és ez így van jól.

Második lánykám 9,5 hónaposan semmilyen kanalazható pürét (főzelék/gyümölcs) nem fogadott el, csak amit ő maga kézzel fel tudott szedegetni, és megenni. (Párolt zöldség, gyümölcs kezdetben, később a többi) Egy éves korában már kanállal/villával evett, 14 hónaposan a levest is bekanalazta 8egész jó találati aránnyal :o)

Tudom, hogy ő korán ügyes volt ebbe, de az átlagosan fejlődő első lányom is 3-4 hónappal később csinálta ugyanezeket.


Én igény szerint szoptattam a második csemetét, így nem is volt olyan, hogy "kiváltottunk egy étkezést", mert igény szerint kapott, amikor kért, és amikor az étkezések ideje eljött, akkor ő is odaült az asztalhoz (nekünk asztalra csatolható ülésünk van, nagyon bejött), és ha kért, evett valamit, ha nem kért, nem evett. Én nem foglalkoztam azzal, hogy mikorra jön ki a szopi, ha evés előtt 10 perccel, akkor akkor, ha evés után, akkor meg akkor.

Harmadikkal is így fogom csinálni! (Elsővel többet bajlódtam én is :o)

Ma ő a jobban evő gyerekem. Gyakorlatilag bármit megeszik jó étvággyal.

2011. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Az elsőnek szerencséje van,hogy egészségesek a gyerekei.

Több szakvéleményt is olvastam hozzátáplálás témában.

Abban mind meg egyezett,hogy anyatejes babáknál legkésőbb 6 hónapos korban meg kell kezdeni a hozzátáplálást,mert ekkor már a fejlődésükhöz nem elég,ha csak anyatejet kapnak.

Én 4 hónaposa kezdtem a hozzátáplálást,de nem volt semmi gond vele. Volt ugyan,amit nem szeretett,de általában mindent megevett.

2011. nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyermekem anyatejes volt 6 hónapos koráig, mégis örömmel fogadta az új ízeket, és gyorsan megszeretett szinte mindent. A kanalazással sem volt gond, szépen evett kezdettől fogva.

Második gyermekem sajnos csak egy hónapig volt anyatejes, utána tápszeres. Ennek ellenére vele is megvártam a 6 hónapot, de ő nagyon idegenkedett az egésztől, és nehezen váltottuk ki az étkezéseket.

2011. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok. Ez nem szerencse kérdése. Nem olvastad el a válaszomat rendesen. Nem állítottam, hogy nem adtam a gyerekeknek semmit az anyatejen kívül. Hanem azt mondtam, hogy inkább szoptak, semmint ettek volna. Azaz 4-5 kanál főzelék elég volt nekik. Egészséges gyerek nem éhezteti magát halálra, ha kínálják étellel. Ráadásul a mai napig a korosztályukban ők a legnagyobbak. A fiam most 21 hónapos, 15 kg, és még soha nem volt beteg. Viszont mindenki csodálkozik, hogy miért nem beszél. Ja, még nincs 2 éves?!

Ellenben még mindig szopik napi 3-szor. Ez nem szerencse kérdése, elég jól kimosták az agyadat a babaétel gyártók.

2011. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy vonalakban az igény szerinti hozzátáplálást követtem. Magyarán, amikortól a gyerek érdeklődött a kaja iránt és ülni tudott (majdnem 8 hónapos volt), velünk együtt leült az etetőszékbe és kapott a kezébe, vagy a tálcára falatokat: kifilézett narancs-, mandarin gerezdet, negyed kivit, karika banánt, főtt brokkolirózsát, kölesgolyót,stb. Eleinte a kaja 80%-a szétmorzsolva-szétcsócsálva a földön végezte, de a gyerek szabadon ismerkedett az ízekkel, illatokkal, tapintással. Inni is rögtön pohárból ivott, ahogy tőlünk látta. Sokáig (kb egy éves koráig) egyáltalán nem fogadott el kiskanalas kaját, csak amit ő maga evett kézzel.

Mondhatom, hogy minden íz érdekli, mindent megkóstol. Vannak, amiket régebben szeretett és most nem eszi meg, de ez majd biztosan változik.

2011. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez gyerek függő, nem azon múlik, addig anyatejes volt-e.


lányom elég keveset hízott 4-6 hós kora óta, így kíváncsian vártam a hozzátáplálást, hogy azt hogy fogadja majd. 6 hósan almával kezdtük, a levével. 1.nap csodálkozott, mi ez az új módi, 2.naptól nagyon szívesen fogadta. mindig hatalmasra tátotta a száját, örült amikor jött a hami idő. pár nap alatt már 1-1,5 dl-t evett. annyira szerette, hogy pl. amikor várnia kellett 1 percet, amíg az orra előtt lereszeltem az almát, már teljesen felháborodva nyafogott, hogy őt itt kínozzák.


tehát ő nagyon szívesen evett, mindig szopi után adtam neki kanalasat. annyi gondunk volt, hogy kb.8 hós koráig a kakiját minden megfogta. már csak őszibarackot meg sütőtököt mertem neki adni, mert még így sem volt egyszerű a nagydolog. így minden mást ezekbe keverve csak kóstolt, magában nem mertem neki adni krumplit-répát...


már 1,5 éves, azóta is nagyon jó evő. bő 1 évig szopizott.

2011. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!