Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben etettek? Aki mostanában...

Miben etettek? Aki mostanában kezdi a hozzátáplálást, miben eteti a babáját?

Figyelt kérdés
Mert a kaja mindenhova megy, és főleg az alma nehezen jön ki! És nekünk pont akkor kell beszélgetni, a kezünket a szánkba tömni, majd utána a ruhánkba kenni.
2009. máj. 26. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mostanában láttam ilyen kézbelebújós előkét, olyan mint a póló, biztos jó lehet. Nálunk is jól megfogta annó az alma a fehér badykat, de igyekeztem lefogni a kezét és elég hamar megtanult szépen enni. Most 11 hónapos és előke se kell neki, olyan szépen eszik:)
2009. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen nagy müanyagos elöke
2009. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van pár olyan előke amiből egyáltalán nem jött ki az alma. Na én ezeket nem dobtam ki, hanem amikor almát eszünk akkor ezt adom rá megint. Ha majd már olyan lesz, hogy már nem ismerek rá, akkor kidobom. Én próbáltam a műanyagot is, de nem volt jó, mert a kisfiam még nem ül magától. És ahogy feküdt egy kicsit elállt a nyakától. Na így még jobban maszatos lett és még a pólóját is megfogta. :)
2009. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem válaszolok gyakran, mert ritkán vagyok számítógép mellett, de pont most írtam egy kérdést (utánad).

Nálunk az anyatej a fő táplálék, és csak az ízek megismerése miatt kap napi egyszer szopi után valamit.

Úgy oldjuk meg, hogy régi, használt ruhát veszünk fel délelőtt, amit nem sajnálok, de ha kajás lesz, utána azonnal beáztatom sima meleg vízbe, így könnyen kijön. (Ha nem lesz kajás, másnap is azt...stb.)

És még annyit: Az a tapasztalatom, hogy az első kanalakat örömmel, kíváncsian, okosan megeszi. Mindig mondom "á", mielőtt a szájába teszem, és csak a kanál végén van csak kaja, kb fél kiskanállal eszik így. Mellettem kéztörlők előkészítve. Amikor már kevésbé érdekli, akkor kezd az én kis angyalkám beszélgetni, kanál után kapkodni, ilyenkor hamar befejezem, mert szerintem ez annak a jele, hogy nem éhes, nem érdekli már. Ilyenkor gyorsan letörlöm a kezét, enyémet, arcát..stb az előkészített papírtörlővel. Így elég jól sikerül átvészelni az evéseket, általában foltok nélkül. De azért a biztonság kedvéért vettem Dr Beckmann Folttisztítót, a gyümölcsfoltokra valót.

2009. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát a Dr Beckmann nekem meg sem mozdította a foltot:-) Én még egy régi, felnégyelt pelust is odakészítek, amit bevizezek, és azzal törölgetem, ha mégis hadakozik, akkor ne kenjen mindent össze. Nagyon élvezi a kajálást, csak egy idő után valóban megunja, de ennek ellenére tátogat, úgyhogy adom neki, amíg kéri. A váltóruha ötlete jó, igazából arra voltam kíváncsi, hátha ilyen jó praktikái vannak a már tapasztalt anyukáknak. Nem vagyok tisztaságmániás, tőlem még a háta közepe is kajás lehetne, max lefürdünk, csak minden ruhát nem akarok tönkre tenni. Egyébként az almán kívül még mik azok a gyümik, amik nem igazán jönnek ki???
2009. máj. 26. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi még almét nem ettünk, eddig a sárgarépa tűnt nehezebbnek.

A Beckmannt még nem használtam amióta megvan az angyalkánk (eddig az azonnali beáztatással kijött minden), de azt hiszem, azt csak még kezeletlen foltokra lehet, tehát kifejezetten nem jó előtte beáztatni, de ezt meg kéne nézni pontosan a tájékoztatón. Viszont ha sima áztatással nem jött ki, százezer folttisztítót próbáltam, mosás előtti spray, oldatok..stb, még semmi sem használt. Anyósom azt mondta, a sok mosás halványítja csak, végül eltüntetheti, lehet, ebben igaza van.

2009. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is az jött be, hogy ráadok a kislányomra egy két számmal nagyobb rugdalózót, azt kenheti össze-vissza, nem zavar, két-három nap után kimosom, ha foltos marad, nem aggaszt, mert abban úgyis csak eszik és újra meg újra meg újra............. maszatos lesz. Üdv.
2009. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!