Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós kisfiam nem akarja...

15 hós kisfiam nem akarja meginni a tejet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
két héttel ezelottig még szopizott, aztán egyik napról a másikra elutasította a cicit. A baj az, hogy a tápit nem akarja meginni.Már próbáltam tobb fajtát, tobb fajtájú cumisuvegbol, itatópohárból eredmény nélkul. Adtam már neki kakaót, ízesített tápit, de az elso korty után elloki.
2009. máj. 26. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanácsot sajna nem tudok adni, mert az én babám 8 hónapos korától csinálja ugyanezt, azt leszámítva, hogy reggel még tudom kicsit szoptatni, de már az is nagyon kevés neki :-(. Csinálok neki minden nap egyszer búza- vagy kukoricadarából "tejbedarát", vagyis vízben főzöm meg és tápot keverek hozzá, ezt érdekes módon megeszi és legalább tápláló.
2009. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább főzibe tegyél neki anyatejet ha még van, vagy tápit, vagy uzsira mehetne neki tejpép, hátha azt elfogadja. 1 éves kortól van pl humana junior ital a tehéntej helyett. Azt próbáltad már? Banános, vaniliás tápik? Vagy sima tápiba beleturmixolni a kedvenc gyümiét?
2009. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi!Sajnos már csak pár csepp anyatejet tudnék kifejni. Tejpépet eszik minden nap, és még adok neki joghurtot is.
2009. máj. 26. 10:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy banános tápink van. Ritkán elfogadja csoros pohárbol, de akkor is csak max 80 ml-t.
2009. máj. 26. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ha 80- at megiszik, lesz az még több is, ne aggódj:) mint mikor a főzikkel kezdted, akkor sem csúszott egyből a teljes üveg:) kínálgatsd sűrűbben kicsit, akár két hami közt, néha gondolnak egyet és lehúzzák:) friss banánból is csinálj neki tápishaket:) tuti megissza!
2009. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam csak a Beba2+ tápit eszi meg. Ez vaníliás tápszer és tényleg finom. A banánost nekem is elutasította. Esetleg még megpróbálhatsz egy kis vaníliás cukrot beletenni. Nekünk a Tomee tipee cumisüveg vált be, mert ez anyamell formájú. (www.brendon.hu -itt megtudod nézni.)

2009. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!