Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek az alábbi helyzet...

Mit tennétek az alábbi helyzetekben egy kis 14 hónapossal?

Figyelt kérdés

Okos és édes kislány, de vannak dolgai, amikről szeretném határozottan, de kíméletesen leszoktatni.

1. Ha már valamire nincs szüksége, eldobja. Ez csak akkor nagyon rossz, ha pl megyünk az utcán és repül a cumisüveg, vagy ha jóllakott, de még van egy kevés a tányérban, azt is vakarhatom utána mindenhonnan. A játékok esetében hagyjuk is...

2. Ha nem az elképzelései szerint történik vmi, megsértődik, felhúzza az orrát, és a végsőkig tiltakozik, szinte veszekszik velünk, olyan hangsúllyal és tekintettel, hogy örülök neki, hogy még nem beszél és nem értem miket mond. Evés, pelenkázás elég érdekes ilyenkor :(.

Nem tudom hol romlott el, talán az ünnepek alatt kicsit elkanászodott, hogy sokan voltak körülötte, és nagyon a középpontban volt. Adnátok ötleteket, hogy állítsam meg, mielőtt kis zsarnokká változna ?


2012. jan. 14. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ez teljesen természetes viselkedés ebben a korban :) lesz még rosszabb is úgy 2 éves kora után :D

amikor eldob valamit magyarázd el neki, hogy össze fog törni és akkor nem lesz másik

nem fog zsarnokká válni, csak megkezdődött a dackorszak, ez a fejlődésük természetes velejárója

2012. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én 14 hónaposom is kis hisztigép lett!!:):)

De én pl a babakocsiban nem adok neki enni,inni,jó kivétel a nagy meleg,de most nem.

a pelenkázás közben a kezébe adok valami érdekes dolgot,amivel eddig nem találkozott,most aklíma távirányítója a menő:)


Nálunk is volt olyan,hogy eldobta a cumisüveget, rászóltam,tegye a helyére,mert elviszik a hanygák és nem lesz akkor miből inni:):) Ez nálunk bevált,már anniyra,hogy ha elfelejti ahelyére tenni,csak szólok neki,hogy hol a cumisüveged??? És már viszi is ahelyére.

Egyébként a hisztiről nem veszek tudomást, leül, "sír", dünnyög, én meg otthagyom,ilyenkor abbahagyja és jön utánam.


Fárasztó nagyon,főleg ha kinn esős időben jön rá olyan amit nem csinálhat is kinn is le akar ülni.


Kitartás!!!

2012. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottál el semmit, ez átlagos viselkedés. Szépen magyarázd meg neki, hogy nem szabad eldobni, ide kell tenni ha nem kell már, és kész. Az én ikerfiaim 17 hósak, magyarázom nekik már egy ideje, meg is értik, ha van kedvük így csinálják, ha nincs, úgy. És még mondják is hogy "tete" ha ledobják. Mintha vicces lenne a dolog. És újra elmagyrázom, hogy hogy is kell ezt. Lányom is ilyen volt, leszokott róla magyarázással, és kész.

Megsértődik, lesz ez még így se. Ne is foglalkozz vele, vagy tereld el a figyelmét. Ne vegyél tudomást a hisztiről. Rájön hogy nem érdemes.

2012. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!