Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismét "bili" kérdés 17 hónapos...

Ismét "bili" kérdés 17 hónapossal. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja kapott egy bilit a lányom, rá is ül, de persze se pisi se kaki. van hogy pelus nélkül ül rá van hogy zuzámmen felöltözve.:)

szóval tegnap olvastam hogy megszokott időkben tegyük őket bilire. na ki is próbáltam és belepisilt. nem vettük észre mikor, szerintem még ő sem fogta fel. de amikor felállt és meglátta elkezdett ő is sikongatni, jött kisért mikor kiöntöttem a pisit és ő akarta visszatenni a bili belsejét.,


ez így jó szerintetek? persze ma csak véletlen volt de jól csinálom? elkezdeném reggel rátenni bilire.Tudom még pici, de olvastam olyat hogy volt aki 18-19 hónaposan már szobatiszta volt.vagy szerintetek hagyjam még? kb. 3 hete van hogyha kakil vagy pisil a pelusba jön oda hozzánk és mutat a pelusra, húzgálja a nadrágját.De ez sem mindig.

Ti mit gondoltok? nem akarok szupergyereket csak ötletekre lennék kíváncsi.


2012. jan. 13. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
ekkora gyerek már érett a pilizésre,sőt ha már mutatja is akkor már a pelust többet kéne hanyagolni.A kaksit figyeld meg a nap melyik szakában érkezik és akkor tenni rá a bilire hogy odapottyanjon,nagyobb siker érzete lesz a kicsinek,kedvet kap hozzá:)
2012. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek abban, hogy rutinszerűen legyen rászoktatva a pisilésre, kakilásra. Mert ha mindig ugyanabban az időben ráülteted, kb háromóránként, akkor persze előbb utóbb megtanulja miért ül ott és gondolom fog is produlálni, hiszen látja hogy milyen büszke vagy rá, de ez még nem jelenti azt hogy ha nem ülteted rá, akkor magától odamegy ha rájön a pisilés.

Én annak a híve vagyok, hogy megvárni, amíg ő érzi a vizelési ingert, ennek hangot ad és visszatartja amíg a wc-re, bilire ér. Ha erre képes, akkor szobatiszta. Amíg ezt csak meghatározott időnként, berögzült szokásként csinálja, addig nem szobatiszta, csak jó tanuló.

A kisfiam 2,5 éves kora előtt két hónappal szólt először hogy pisilni kell (persze előtte már magyaráztuk, próbálgattuk, de nem sok sikerrel). Persze balesetek még most is előfordulnak (3 éves) ha nagyon elmélyülten játszik, meg ha megyünk valahová azért szólok hogy próbáljon meg pisilni.

Egyébként pont az eheti nők lapjában olvastam erről, hogy kislányoknál kifejezetten káros, ha x időnként kérjük hogy pisiljen, mert ha nem gyűlik össze elég pisi a hólyagban ,az nem jó. (olvasd el a cikket, az inkontinenciáról szól)

2012. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi. akkor írom hogy mikor jön a nagy dolog a napokban úgy hátha könnyebb lesz.


Volt hogy jött egyből és huzogatta a gatyót, ma pisilés után alig akarta felvenni a pelust. de szerintem ő sem volt tudatában hogy a bilibe pisilt. de annyira sikongatott, mindenkit oda kellett hívni, apját is és a nagyapját is :) annyira édes volt


várok hasznos ötleteket, köszönöm :)

2012. jan. 13. 14:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos sokan lesznek, akik lehurrognak hogy korai, de szerintem csináld így tovább. Igaz én nem nagyon próbálkoztam még ebben a korban, de ennek meg is lett az eredménye, hogy 2.5 évesen hallani sem akar a biliről, mert még nem sikerült egyszer sem belepisilnie, így nem tudja mi történik akkor. Pedig jobb ha szokja. Ha sikerül elérned hogy mindig belepisiljen, még akkor is lehet később visszaesés, dacból (az én lányom tuti dacból nem akar) vagy egyszerűen csak megfeledkezik róla hogy jön a pisi, mert igazából ez még nem az a kor amikor érett rá. De megéri próbálkozni.

A szomszédunkban van egy kisfiú, aki hasonló korú volt, amikor elkezdték. Az elején ment is a dolog, aztán volt egy kis visszaesés, most 2 éves múlt mire szobatiszta lett. Így még mindig előbb tart mint az én lányom, akinél később kezdtem el a próbálkozást.

2012. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

második, neked is köszi :)


azért gondoltam reggel mert peluscsere után egy órával ismét cserélni kell a pelenkát mert annyit pisil.

na akkor most nem tudom. tudom még korai neki, ezért is gondoltam megkérdem próbálkozott e már valaki ilyen korban a babával?

2012. jan. 13. 14:39
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi harmadik :)

miért hurrogna le bárki is. azért vártam tapasztalatokat. én zöld kezecskét adtam mindenkinek :)

2012. jan. 13. 14:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hónapos, sokszor kérdezem, kaki illetve pisi után, hogy van-e pisi-kaki, és még elég sokszor letagadja, csak azért, hogy a játékot ne kelljen abbahagyni, és inkább elsunnyogja a történteket. :) Ha így reagálna és viselkedne, mint a te a babád, én bizony ráültetném a bilire! Nagyon ügyes!
2012. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi neked is. hát akkor reggelente próbálkozunk, de nem erőltetem. van még idő :)
2012. jan. 13. 21:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja.

A kislányom 16 hósan kezdett jelezni, akkor kapott bilit. Miután hazavittük a bilit, 2 nap után sikerült először belepisilnie, egy hét múlva kakilnia. Csak reggel tettem rá autómatikusan (általában üres volt a pelenka), így az első pisi mindig bilibe ment. Napközben ha szólt, akkor ült rá. Mivel mi csak Up&Go-t használunk, így 18-19 hós korára saját maga elintézte a dolgát, elő volt a bili, ő csak letolta a pelit, ráült, ott volt mellette a polcon a lapokra szedett WC papír, megtörölte magát, felhúzta és szólt, hogy volt pisi. Így is csak kb 20-22 hós korára vált teljesen szobatisztává nappalra. Most 2 év 8 hós de a nappali alvás közben még van baleset, éjjel már nem nagyon, ezért alváshoz még kap Up&Go-t. Már WC szűkítőt használunk, ennek baja csak az, hogy nem tud egyedül felmászni rá...

Az ikertesója (kisfiú) viszont még nem szól, teljesen pelenkás. Őt nem is eröltetem, ha majd szükségét érzi, akkor szól, és akkor mehet WC-re. Néha már pelenkacserénél mondja, hogy pisi, ekkor elviszem, s sikerül neki, de minden pelenkáját pisisen veszem le, mert Ő még nem érett rá.

2012. márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!