Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gesztenyés bébiételt...

Milyen gesztenyés bébiételt ismertek/szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés
Ma sütnék gesztenyét magunknak és így meg is ragadnám a gesztenye bevezetésére az alkalmat. Husit még nem adtam neki.
2012. jan. 13. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Extra receptet nem tudok, én almával adtam általában a gesztenyét és lányom nagyon szerette.
2012. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

meggyel is nagyon finom a gesztenye


A kecskemétis gesztenyés bébiétel almával és husival van keverve.

Bár én sose sütöttem a gesztenyét, hanem a natúr cukormentes fagyasztott gesztenyét vettem.

2012. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Krumpli-gesztenye párosról hallottam még, de lehet, hogy akkor alma lesz belőle. Meggyet még nem adtam.
2012. jan. 13. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:

En tudok, csak baba felugyelet kell mert nem egyszeru elkesziteni. Eleg hosszu ido.


Kisfiam ezeket szerette:

Bevagod a gesztenye hejat, fozod 10 percig majd leszurod es lehuzod a hejat. Beleteszed egy masik labosba es raontesz kb. 250ml elkeszitett zoldsegleves kockat (en a somentes knorr kockat hasznaltam a kisfiamnak annak idejen). Hagyod foni 20 percig majd leszurod de ne dobd el a levet mert jo lesz a turmixolashoz. Egy masik labosban ekozben megfozol par darab kelbimbot. Ha keszen van akkor egy labosba megolvasztol egy kis vajat radobod a gesztenyeket meg a kelbimbokat. Picit megforgatod oket a forro vajba es osszetorod vagy turmixolod. En ha turmixoltam akkor mindig kellett a zoldsegleves kocka lebol kicsit ontenem hozza mert a turmixgep nem vitte. Neha konnyebb osszetorni villaval. Atool fugg mennyire akkarod oket pepesere.


Pici olive olajat melegitesz egy labosba es rateszel egy aprora vagott kis hagymat meg ranyomsz 3 cikk foghagymat. Mikor a hagyma megpuhult teszel bele 3 felszeletelet repat, 2 felszeletelt zeller szarat es zoldsegleves kockaval felontod. Parolod 15 percig. Raontesz egy kis paradicsom konzervet (vagy 3 darab otthon meghamozott paradicsomot vagy hazilag fozott paradicsom le is jo) es szinten fozod 15 percig. Aztan radobsz egy jo nagy marek lencset es meghamozott gesztenyet. Fozod 1 oran keresztul, potolod az elfott levet es a vegen turmixolod. Kisfiam imadta. A lencset elotte be kell aztatni 1 orara es a gesztenyet meg kell fozni mint az elozo receptnel.


Mind a 2 recept fagyaszthato igy megeri sokat kesziteni belolle. A masodik recept nagyon finom tort krumpli tetejere ontve. En mindig hetvegen keszitettem amikor a ferjem otthon volt mert nem egyszeru. De igy volt par hetre valo kaja a picurnak ebedre. Minden heten vagy masodik heten kiengedten egy-egy adagot neki. Persze mas dolgokat is fagyasztottam, hogy valtozatos legyen. :)

2012. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huhh ezek biztos finomak, de az én lánykám még csak 6 hónapos és ezekből nagyon sok mindent nem evett még. De későbbre jó lesz :)
2012. jan. 13. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!