Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki gyerekének Bronchi...

Volt valaki gyerekének Bronchitise? Mivel kezelték?

Figyelt kérdés
11 napja beteg a 20 hónapos kisfiam.2-án 39 fokos láza volt,majd jöttek a hányások.Csütörtökön már a mentő vitte a Heim Pálba mert a teát is már kihányta,kapott infúziót és vért vettek,este kiengedtek.utánna szerdán bevittem mert megint hányt de elküldtek.Folyamatosan azóta is belázasodik és enni semmit nem eszik.Nem tudom hogy meddig várjak még,míg a gyerek teljesen kimerűl?Ja és azt mondták ne adjak semmilyen gyógyszert se neki csak fájdalom és láz csillapítot.Ha valaki tud hasonlot vagy tud segíteni irjon.

2012. jan. 12. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom... Kisfiam 19 hónapos, ő is fogzik, de csak rosszul alszik és taknyos.

Én rengetegszer voltam már kórházban, valószínűleg túl parás is vagyok. De, ha Te nem vagy nyugodt, úgy érzed, a gyermeked tüneteit nem vagy képes otthon kontrollálni, menj be a kórházba. Kérdezd meg, hogy mit csinálj vele pontosan otthon, melyek azok a tünetek, amikor be kell vinned (pl 2 napja csak iszik, stb.) Kérdezd meg, hogy pl mennyi folyadék bevitel alatt vidd be, meg ilyeneket. És akkor tudhatod, hogy mi az ami még otthon is kezelhető, mi az ami már kórós. Nekem csak egy gyerekem van, minden betegsége az újdonság erejével hatott, azt sem tudtam mit csináljak vele.

2012. jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
most mértem 38,1 már megint.
2012. jan. 12. 18:56
 13/19 anonim ***** válasza:
Ez a láz még nem vész sztem, csak ha tartós. 11 napja folyamatosan tart?
2012. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
igen,de legtöbbször hőemelkedése van.csak ma 4-kor adtam neki algoflex bébit,és már megint kezd lázasodni.én nem értem hogy lehet ez 11 napja?!
2012. jan. 12. 19:07
 15/19 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nincs több ötletem. Ha nem érzed biztonságban otthon a gyereked vidd be, ne törődj a kórházzal! Egy betegség simán eltarthat ennyi ideig. Ha vírus, akkor tényleg nincs mit tenni, nem lehet rá antibiotikumot adni. Ha iszik, az legalább jó. A tartós láz miatt aggódnék, mert a lázcsillapítóra is vm rá van írva, h max hány napig használd.
2012. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem bronchitises,DE soha nem volt még ilyen sokáig lázas és hányni is csak akkor hányt ha nagyon köhögött és a köhögés meghánytatta.A bronchitis másnéven hörghurut,nem okoz magában magas lázat és hányást,hanem főleg köhögést és súlyosabb esetben befulladást.


Gyógyítása Rectodelt nevű kúppal,ha nagyon durván köhög és és befullad.


Szerintem ez nálatok más lesz,mint bronchitis.

2012. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és a segítő szavakat.Most elaludt a kúp levitte a lázát.Remélem holnap már megjön az étvágya.:)
2012. jan. 12. 20:39
 18/19 anonim ***** válasza:
Hogy van ma a gyerkőc? Normális esetben 3-4 nap láz után antibiotikumot írnak., főleg ha hurutos megbetegedés mellett van tartós láz. Ma is vidd el a háziorvoshoz, ha kell akkor holnap is,mert aggódsz. Menj az agyára, akkor majd csak csináltat neki egy röntgent, vizelet és vérvizsgálatot. Meg írhatna a hányásra daedalonetta kúpot. Milyen köptetőt írtak neki?
2012. jan. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

13-án bevittük este az ügyeletre és bent tartottak 5 napra,mert középfül gyulladása volt és tüdőgyulladása is.antibiotikumot kapott vénásan,de már jobban van.

mindenki vigyázzon erre a vírusos megbetegedésre,nálunk 17 napig tartott.remélem már jobban lesz a kisfiam...

2012. jan. 18. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!