Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudtok megtakarítani...

Hogy tudtok megtakarítani havi 10 ezret vagy kevesebbet a gyermek számára?

Figyelt kérdés
Nyitottatok számlát, befektettetek? vagy hogy csináljátok? Én gondoltam egy nagyon és szeretnék eltenni havi 10.000.- vagy 5 ezret. Hogy takarítsam meg hogy esetleg kamatozzon is? Apa is így teszi vagy csak ti?
2012. jan. 12. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A férjem számlájáról vonják minden hónapban. Megtakarítási számla. A férjem nevén van, de a kicsi a kedvezményezett.
2012. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

na ez egy jo ötlet!!!

még várok ötleteket

2012. jan. 12. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk közös kassza van,így egyértelmű hogy közösen tesszük a számlájára a pénzt. Fundamentába gyüjtünk neki egyelőre havi 5000 ft-ot.

Illetve itthon van egy perselye,abba szoktunk neki bedobálni. szép kis összeg gyült már neki össze.

2012. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

amióta megszületett a fiam,minden hónapban eltesszük neki a családit,+ most fogjuk elkezdeni a start számlára befizetni havi 5000ft-ot!

1 éves!

2012. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt, amikor nyitottunk neki az AB AEGON-nál. Havi 8000,- forintot szoktunk utalni, és nagyritkán ha van egy kicsit több, akkor csekken még utalunk rá. Viszont mindezt múltidőben mondom. Én nem javaslom, hogy most nyiss bármilyen számlát, inkább tedd el otthon azt a pénzt. A mostani gazdasági helyzetben nem szabad beleugrani semmi ilyesmibe. Ahogy a nyugdíjat elvették -és még sokminden mást-, az ilyen befektetésekre is ráteszik a kezüket előbb-utóbb! Inkább gyűjtögesd otthon, az a pénz legalább biztosan megmarad!
2012. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a start számlára gyűjtjük, havi 2500 megy tőlem és 2500 apától. Ha idősebb lesz akkor elkezdjük a fundamentát, de még nem lenne értelme, majd olyan 14 éves kora körül gondolnám.
2012. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Disi ***** válasza:
Mi életbiztosítást kötöttünk, olyat amiben apa és én is biztosítottak vagyunk. A babót nem raktuk bele kedvezményezettként, mert amíg kiskorú úgyis csak a törvényes képviselő járhat el helyette, ami csak bonyolítja a helyzetet, ha bármelyikünkkel történik valami. Elég jó konstrukció, nem is sok ilyet indítottak, nagyon örülök hogy kifogtuk. Ennek több a kamata, mintha start-számlára, vagy bármilyen más megtakarítási számlára raknám. Én így érzem biztonságban a jövőjét, hogy ha valamelyikünkkel bármi történik, vagy akár mind a kettőnkkel, akkor legyen indulótőkéje. Közös számlánk van apával, tehát a közösből megy havi 11.000.-Ft.
2012. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

18:39-es vagyok.

Én is szerettem volna életbiztit de a párom sajnos nem :-( nekem van saját részre, aminek a párom a kedvezményezettje és hát rajta keresztül majd megkapja a kislányom, ha valami lenne... (ne legyen)

2012. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Disi ***** válasza:
Hát nálunk is kellett egy kis idő apának, míg ráébredt, hogy ez egyáltalán nem rossz dolog, de ez igazán csak akkor jött el, mikor már tudtuk, hogy babánk lesz. Én csak azért örülök, hogy ilyet találtunk, mert így nem kell külön-külön 8-10e-ért kötni, hanem kevesebbért benne vagyunk mind a ketten.
2012. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!