Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Krumplitól kakil nehezebben a...

Krumplitól kakil nehezebben a babám? Kevesebbet tegyek a főzibe?

Figyelt kérdés
1 hete váltottuk ki az ebédet főzelékkel. Krumpli az alap,ahhoz teszek minden mást. Kevesebb krumplit használjak? Sajnos 2 napja iszonyat a kakilás a babámnak, kemény a széklete és nagyon sír,amíg kakil...Reggel már bogyószerű volt. Milyen székletlazító van babáknak?
2011. dec. 27. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki kevesebb krumplival vagy válts rizsre (lehet ez is megfogja a hasát, de hátha nem).


Szilva, őszibarack picit lehet meghajtaná, és könnyebben kakilna most.

2011. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

miért krumpli az alap? csak a krumpli főzeléknek legyen alapja a krumpli, minden másnak az a zöldség ami a neve.

ha nagyon híg a főzelék akkor sűríts krumplival, ha meg nem, akkor ne tegyél bele. nincs szüksége minden nap krumplira, az csak egy nagy adag szénhidrát :)

2011. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én sem tettem amúgy mindenbe krumplit, hiszen a zöldség-főzelékek anélkül is nagyon jók és táplálók a babáknak.


Székletlazító még amúgy a kamillatea esetleg.

2011. dec. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi,aranyosak vagytok. Sajnos a védőnőnk nem nagyon ér rá eljönni,én meg nem hívogatom mindennel. Hozzátáplálást nagyon lezavarta,én táblázatból tudom,mit-mikortól lehet adni,ill. kombinálni. Letöltöttem Vida Ági babaszakácskönyvét,de nem sok haszna van. Anyukám pedig már mindent adna neki, mint a mi korunkban,ezért nem hallgatok rá 100%-ig. 6 hós a babám, első baba,úgyhogy én kísérletezem. Akkor megpróbálom a rizst. És miket lehet még egymással kombinálni? Répa,krumpli, alma,körte,ezeket váltogattam eddig,nem vagyok túl kreatív! Itt most jól fennakadtam. :(
2011. dec. 27. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:

6 hó körül ezeket már eheti:

alma, őszibarack, banán, körte, szilva, gesztenye, krumpli, sárgarépa, fehérrépa, sütőtök, cékla

Persze mindig egyesével bevezetve.


Lányom kedvence ilyenkor a sütőtök volt, amit sokszor répával kevertem össze, de az alma-őszi vagy alma-banánt is nagyon szerette.

Lehet még párosítani pl.:

alma-gesztenye

alma-krumpli

banán--körte

(a gyümölcsök közül szinte mind megy egymáshoz)

répa-cékla

sütőtök-alma

sütőtök-cékla

répa-krumpli

(ezekhez mehet a rizs is, vagy lehet gyümölcsrizst is csinálni)

stb.


Hamarosan bevezetheted majd a csirke és pulyka mellett is, amit főzelékekhez lehet keverni.


Én ilyenkor még a zöldségeket csak egyszerűen megpároltam vagy megfőztem, esetleg megsütöttem (sült cékla nagyon egészséges a babáknak), nem fűszereztem, és turmixoltam. Lányom ezeket megette magában is vagy krumplival/rizzsel.


8 hó körül már pici olajat is tettem a főzelékekbe.

2011. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

* bevezetheted a csirke és pulykamellet

bocsi elírtam :)

2011. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi...

Céklán kívül már mindent kóstolt. Úgyhogy ezeket kombinálgatom. Csak a rizst nem tudtam,hogy már lehet. Eddig is turmixoltam,nagyon szereti a főzelékeket. Sütőtököt üvegesben kapott még csak. Már mindenki nyaggat a csirkemájjal és a hússal,de még várok vele. Mivel az éjszakát teljesen átalussza, napközben 4x, max. 5x eszik, így még csak az ebéd van kiváltva,mert nem lenne meg a napi 5-6dl tejalapú. Nem kapkodok. Jó az így?

2011. dec. 27. 17:35
 8/9 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az üveges zöldfőzeléket csirkemellel,de nem kérte.
2011. dec. 27. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, nem kell rohanni. Most végülis az a dolga, hogy megismerkedjen az ízekkel.

Próbálkozhatsz majd később is a zöldfőzelékkel, lehet majd máskor megeszi.

2011. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!