Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alonso? Ronaldó? Dzsessika?...

Alonso? Ronaldó? Dzsessika? Bíborka? Málna? Mi a véleményetek ezekről a nevekről és az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 11. 14:09
1 2
 11/16 Kerria ***** válasza:

Gyönyörű hagyományos neveink vannak, nem szeretem ezeket, talán a felsoroltak közül a Bíborka, amivel nincs bajon.

Az embernek legyen 'normális' neve, és becenévnek válasszon olyat, amilyet akar.


Normális= bocs, ha valakit megsértettem vele, ez egy tág kör, nálam az ilyen nevek nem tartoznak bele. De ez szubjektív.

2012. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
És mi a helyzet az erőltetetten direkt ősmagyar nevet adókkal?????
2012. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én csak a gyereket sajnálom ilyenkor, aki egy életen át szív a szülők nagyzási hóbortja és butasága miatt.
2012. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
En sem ertek egyet azzal, h nem magyar nevet adnak a gyereknek. De mi a baj a Biborkaval? Szep magyar nev. A Malna sem olyan mint a Ronaldo vagy Jessica.
2012. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
vacakok
2012. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A cikk érdekes.

A nevek viszont nem egy csoportot alkotnak.

Alonso, Ronaldo a saját országukban gyakori férfi nevek.

Dzsesszika lemagyarított név, ami így szörnyű

Bíborka régi magyar keresztnév felújítása, ami egyébként szerintem nagyon szép név

Málna új keletű név, egy gyümölcs neve, ami szerintem fura és kellemetlen szituációkhoz vezethet.

Anna a keresztnevem, ami egy átlagos tucat név, viszont mikor óvodás voltam volt még 6 Anna a csoportban, vagyis ők mind Annamáriák voltak, akkor az volt a divat, és mindenki azt kérdezte tőlem, én "csak" Anna vagyok, én pedig szégyelltem magam emiatt...

Azt gondolom igen fontos és meghatározó egy ember életében a neve, de azt nem lehet előre kiszámítani hogyan lesz meghatározó.

Ha tucat neve van azért szeretheti vagy utálhatja és ha ritka neve van, akkor ugyan ez...

2012. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!