Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alonso? Ronaldó? Dzsessika?...

Alonso? Ronaldó? Dzsessika? Bíborka? Málna? Mi a véleményetek ezekről a nevekről és az alábbi cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 11. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A cikket most nincs időm/módom elolvasni,de ezek a nevek a modern kor hülyeségének kreálmányai
2012. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Én sem olvastam végig, de borzalmasak ezek a nevek és röhejesek mikor az anyuka ezt kiabálja az utcán!

Az én nagyfiam Bence! Tucatnév azt mondják! Mire ovis lesz már az ő neve lesz ritka a sok Rikárdó meg Esmeralda között...

2012. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

érdekes cikk, köszi :)

tény hogy a szülők ezekkel a nevekkel akarják valahogyan kiemelni gyermeküket. de mondhatjuk bármelyik nevet is rossznak, szokatlannak? hiszen ami nekünk az, az másnak nem az.

az is igaz amit írtak a cikk válaszában hogy a fenti neveket inkább a kisebbségi réteg adja, mert elhiszi hogy akkor az ő gyereke is olyan szép, helyes, sármos, gazdag lesz mint a filmekben.

2012. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cikk egy baromság.

Nézzük csak meg anyagilag jólmenö stárok gyerekeinek a nevét?

Pl Leonardo vagy mondjuk Amadeus.

Pedig nem hinném hogy anyagi gondjaik lennének vagy nem tudnák a rivalda fényt megadni a gyereknek.


Nekem is elég ritka de régi nevem van, ami minden 1000 gyerekböl 1-2nek van de azért akad belöle minden korosztályban.

De volt olyan osztálytársam akinek olyan neve volt ami szerintem most sincs az országban több, és nem kisebbségi a család, söt anyagilag is mindig jól éltek.


Szerintem a névválasztás onnan jön, hogy milyen név van éppen a barátokköztben. ha egy új szimpatikus kisgyerek kerül a képernyöre akkor annak a neve kb 1-4 éven belül a legnépszerübb név lesz. Nézzük meg hol volt az Emma név a barátok közt emmája elött és mi van most. de ez más nevekkel is így van.

2012. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

azért az Eszmeralda, Szamanta,Pamela, Leonszió nevet kisebbség adja.

vannak szép ritka nevek amik nem így divatsorozatból indultak el. azok más lapra tartoznak. nekem is volt Szidónia osztálytársam, mégis értelmes, okos csajszi volt. nem kisebbség, de nem is sorozatnév az övé.

2012. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

hát engem a hideg kiráz ezektől a nevektől. A cikkben említett Kevin és még a Brendon az, ami abszolút kiveri nálam a biztosítékot egyszerűen nem értem hogy mi köze kis országunk lakóinak ezekhez a nevekhez. Az én nagyobbik fiam lassan 6 éves lesz mikor ő született mindenki Kevin meg Brendon volt, rosszul voltam tőle, ma meg már egyenesen ciki szerintem pedig csak 6 év telt el. most meg mindenki Benett, második fiam tavaly született abban a hónapban 7 Benett született az osztályon. Megértem azt is aki különleges nevet akar a gyerekének de nem csak a jelent kellene figyelembe venni hanem igen a jövőt is a névválasztásnál. Mert sokan mondják hogy majd ha elmegy a gyerek külföldre legyen ott is kiejthető neve, igen ám de addig itt Mo.-n fogják szétszívatni a neve miatt a kortársai, és majd addigra annyira elveszik az önbizalmát, nem lesz mersze külföldre menni.

Igen én is úgy vagyok hogy egy névhez párosítok egy jellemet, ez nem szemétség ez van nehéz elvonatkoztatni ettől. Én a fiaimnak úgy választottam a nevüket, hogy belegondoltam hogy nézhet ki egy ilyen ember milyen lehet a jelleme, megnéztem a jelentésüket jellemzésüket a neten. mindketten olyanok voltak mikor megláttam őket külsőre amilyennek elképzeltem és a jellemük is olyan maradt amire számítottam. Nincs bajom alapvetően a külföldi nevekkel de a teljesen egyértelműen idegen hangzásúak szerintem szörnyűek. Pl hallottam már olyat is hogy nem akarták a szülők hogy a tucat előnevükhöz tucat utónév legyen így lett a gyerek Tóth Larion. akkor inkább ezerszer egy Tóth Ádám pl. szerintem pont nem passzol az egyszerű előnévhez a különleges utónév. Legutóbbi kedvencem volt a Mózer Misa, mint kiderült mindkettő keresztnév volt még egy előneve is a babának de én azt hittem ...-Mózer az előneve és Misa a keresztneve.

2012. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

4-ik vagyok.


na ja a kisebbség külföldi sorozatból adja a magyarság meg a magyar sorozatokból. ennyi.csak az senkinek sem tünik fel.

2012. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok ismerek huszonéves Eszmeraldát aki angoltanárnő nem kisebbségi, és ismerek Armandót aki szintén nem az. És van olyan ismerősöm ki azért kapta anevét mert nagyon nehezen jött össze őt úgy hívják, hogy Ajándék.
2012. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ennyi!! Miért kell mindjárt a kissebségre kenni mindent?? Hát Azért mondjuk meg őszintén hogy a nem kissebség is talál olyan neveket hogy jajjjj..... De ha nekik ez tetszik akkor másnak semmi,de semmi köze sincs hozzá.. szerintem!!!
2012. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is a gyerek jövőbeli jelleméhez igazítva kerestem nevet (férjem szerint túllihegtem), de körültekintően végiggondoltam, h megállja-e a helyét ez a név orvosnévként, vagy művésznévként és felnőttként is tudja-e majd viselni, nem csak édibédi kislányként. És itt jön be a tudja-e majd viselni. Szerintem a vérciki neveken kívül a mostanában oly divatos nevek 20év múlva megszokottá válnak és nem is csak egy-kettő lesz belőlük (a kis Brendonok is felnőnek egyszer...) és onnantól igenis a gyereken (majdani felnőttön) múlik, h ő egy komoly határozott Brendon lesz vagy egy töketlen kisfiú marad. Ismerek 35éves Bendegúzt, komoly üzletember, azt gondolnám ez nem illik egy üzletemberhez, de nem adta le 18évesen, viseli, vállalja. Nyilván egy dr Tóth Vitéz, vagy dr Kovács Sólyom hülyén fog hangzani, ahogy Szabó Dzsesszika is, de a legtöbb ma még fura név be fog tagozódni mert lesz belőlük bőven. De h melyik lesz különleges, azt a gyerek jelleme adja hozzá és az rajtunk szülőkön múlik. (ne menjünk messze VV Seherezádén senki nem a neve miatt röhög...)
2012. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!