Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mennyi idő telt...

Szülés után mennyi idő telt el, míg visszafogytatok?

Figyelt kérdés
Annyira szomorú lettem ma, mikor anyám megjegyezte, hogy még kövér vagyok szülés után :( Tudom, le se kéne tojnom, de iszonyat rosszul esik. A babám tündéri, 2 hónapos, imádom, és nem bánom, hogy feljöttek a kilók... mégis jó lenne újra a réginek lenni,mert a férjemnek is szeretnék tetszeni, és magamnak is. A baba csakis anyatejen él,mégsem fogyok :( Mennyi idő kell, míg visszatér az eredeti alak?Mit tehetek érte?
2012. jan. 9. 20:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves Anyukád van,mintha az enyém lenne.Ő szülés után 1 nappal mondta,hogy jó nagy hasad van még! :(

Én pár hét alatt lefogytam,szinte kevesebbre mint terhesség előtt voltam.A hasam most kezd a régi lenni,1 éves a kisfiam.

2012. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szia!Fel a fejjel!én 26 kg-ot híztam a terhesség alatt,ebből 6 ment le a szüléssel,kb.10 az utána következő 2 hétben (ez lehetett a víz).Azóta havi 1-1,5 kg-ot fogyok.Szoptatok,eszek és nem tornázok.Csak séta és házimunka...7 hónapos a babám és van még rajtam 4-5 kiló feleslegben.A hasamra biztos kell majd tornázni,azt már most látom ;)A pici féléves koráig én a helyedben nem tennék semmit,addig ne kockáztasd a tejed.A jó nagy séták megindítják majd lassan a fogyást,utána meg majd tornázol.
2012. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24 kg-ot híztam, nagyon vizes voltam. 10 ment le a szüléssel. Kislányom 10 hónapos és még 5 kg van rajtam. Bár már annyi vagyok, mint a terhesség elején, de 5 kg plusszal kezdtem. Jó lenne ha nyárig lemenne, de szeretek enni. Remélem a tavasszal elindul a lánykám és nem lesz időm enni + rohanhatok utána :))
2012. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

+ 18 kilóval mentem a szülőszobára.

4 hónapos volt a babám, mikor annyi lett a súlyom, mint terhesség előtt. Most 10 hónapos a kisfiam, aki még mindig intenzíven szopik. Mára 2-3 kilóval kevesebb vagyok az induló súlytól, és alakom a régi (ez utóbbi kb. szülés után 7 hónappal rendeződött)

Semmit nem tettem, csak szoptattam.

2012. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt nem feltétlenül fogy az ember. Én pl. híztam, nem is keveset. Ami lement a szüléssel, az vissza is jött, plusz még hozzá pár kg. :-(

Én is fontosabbnak tartottam, hogy szoptassak, mint azt, hogy fogyjak.

Akkor kezdtek lemenni a kilók, mikor abbahagytam a szoptatást. Ekkor elkezdtem szedni a búzafű kapszulát (3x1-et, + sok folyadék egész nap). Szerintem ez is segített. Aztán a lányom elindult... most már szalad... én meg utána. Itthon teszek-veszek, csinálom a dolgom, minden nap sétálunk. Nem koplalok, eszek normálisan, ha hagyja a gyerek. :D

22 hónappal a szülés után +2 kg van rajtam - a terhesség előtti súlyomhoz képest. Mondjuk ez kb. 1 hónappal ezelőtti mérés, azóta nem álltam mérlegre.

A hasam picit nagyobb, mint volt - tehát a régi nadrágok nem jönnek rám, de nem is érdekel.

Sokan mondják, hogy ne is várjam, hogy ugyanolyan lesz az alakom, mint előtte. A terhesség és a szülés miatt eleve változik.

Maga a tudat viszont vigasztal, hogy sikerült leadnom a felesleget. :)

Szóval ne idegesítsd még magad ezen, mert most a legfontosabb az, hogy a babád szopizik, szopizzon még jó sokáig! A kilók majd lemennek szép lassan.

2012. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!