Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mennyi idő telt...

Szülés után mennyi idő telt el, míg visszafogytatok?

Figyelt kérdés
Annyira szomorú lettem ma, mikor anyám megjegyezte, hogy még kövér vagyok szülés után :( Tudom, le se kéne tojnom, de iszonyat rosszul esik. A babám tündéri, 2 hónapos, imádom, és nem bánom, hogy feljöttek a kilók... mégis jó lenne újra a réginek lenni,mert a férjemnek is szeretnék tetszeni, és magamnak is. A baba csakis anyatejen él,mégsem fogyok :( Mennyi idő kell, míg visszatér az eredeti alak?Mit tehetek érte?
2012. jan. 9. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem 6 nap kellett, és kilóban kevesebb voltam, mint a terhesség előtt. Formára már nem annyira. A pocimon látszott 3 hónapig. Akkor rengeteg felülés...
2012. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

7 hónappal és két dolog miatt: 1. gyomor probléma, vírus, minden kijött 4 napig. 2. Bölcsességfog műtét, egy hétig alig ettem. Plusz 6-7 kiló fölös volt rajtam, de látványos helyen (oldalamon, csípőmön).

Nem volt szép anyukádtól megjegyezni ezt. Ha szoptatsz, pláne nem, még a végén nekiállsz kevesebbet enni, ami a tej rovására mehet. Ezt nyugodtan mondhatod neki.

2012. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mire minden helyre rázódott,és visszanyertem az alakom, az 6-7 hónap volt, a hasamra és a derekamra kell még dolgoznom,de a többi magától rendeződött vissza,
2012. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3 hónap múlva kiloban ugyanannyi voltam, de a hasam eléggé plöttyedt még most is(5 hós a babám).
2012. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szia! Ne aggódj! Én a terhesség alatt 26 kilót híztam, végig diétára voltam ítélve. Szülés után azt mondták, amíg szoptatok addig nem szabad nagyon tornázni se, mert a tejem elapadhat. De végülis 5 hónap alatt lement magától 24kg, hiszen utólag kiderült, hogy nagy része víz volt. Most 2 kg van rajtam. Ez nekem elég baráti. Úgyhogy te se aggódj! Ami 9 hónap alatt jött fel, annak 9 hónapot adj is hogy lemenjen! Ha alkatilag olyan vagy, biztos meg kell érte dolgoznod majd, hogy az alakod újra a régi legyen...de arra még ráérsz! Még alig 2 hete vagy túl a gyermekágyi időszakon... Szóval türelem! Most a bébi legyen először fontos! :)


Jó egészséget! Üdv. egy 14 hós picúr édesanyja

2012. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2 éves a 3 gyermekem, a súlyfölöslegem 40 kg. :P
2012. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindhárom terhességemnél igazán a szoptatás befejezésével indultak meg a kilók kemény munkával...én pont nem az a fajta vagyok akiről olvadnak a kilók szoptatás alatt.

Anyukádtól ez nem szép:(

Bár emlékszem nekem is beszóltak amikor a fiam kb. 5 hetes volt hogy hú mekkora hasam maradt...holott egyáltalán nem is volt nagy hasam..

Na de a lényeg azt szokták mondani 9 hónapot adj magadnak legalább hiszen annyi idő alatt alakult a tested a terhesség alatt, legalább annyit adjunk neki hogy visszaalakuljon.

Ja és a hasam bőre nekem semmilyen praktikával nem ment/megy vissza. DE ez van.

2012. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád rém tapintatos :x. Esetleg megkérdezhetnéd tőle, hogy nem akar ránctalanító krémet váltani, mert a mostani már nem nagyon hatásos.

Viccet félretéve, azt hittem, hogy már min 8-9 hónapja szültél. 2 hónap az semmi.

Vannak aki fogynak szoptatás alatt (ilyen voltam én is) és van aki hízik. Az első lányommal fél év alatt fogytam vissza, de ő sokat szopott nagyon. A 2.-al lassabban ment, nem is szopizott olyan sokáig. Most 16 hónapos és 2 kg-ra vagyok a terhesség előtti alakomhoz.


Egyelőre ne stresszelj ezen, persze nem szabad elhagyni magad. Ne egyél édességet és sétálj sokat a picivel. Én pl. mindig gyorsan tolom a kocsit, nekem ez a sportom :)

2012. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is elégedett voltam először, hogy a felszedett 20 kilóból 10 lement rögtön, de anyu beszólása tényleg fájt. Az étkezésen tényleg nem fogok szűkösködni, mert a babának fontos, hogy egyek, vitaminok miatt is, és hogy legyen tejem, sportolni sem merek nagyon ez miatt, csak séta, és háztartás... remélem, lassan, de biztosan leadom. Köszönöm a biztató szavakat :)
2012. jan. 9. 20:36
 10/15 anonim ***** válasza:
Sziaaa! Ne szomorkodj, még csak 8 hét telt el a szülés óta :) Én nagyon vizes voltam és nekem 8 hét volt míg csak az lement.... Most 6 hónapos a lányom és segítség kellett hogy lemenjen az a maradék! Sehogy nem akart! Pláne hogy szopizik... Azt olvastam hogy a tej termelés miatt az eredeti súlyodon felül ott lesz vagy 4 kiló hogy az kell a termelésnek! Viszont állítólag akik szoptatnak hamarabb lefogynak... Csak a 4 kiló marad (az sztem nem sok) Szóval nyugi :) Szépen lassan ugyanolyanok leszünk :D Mamád meg nemtom mit vár 2 hónap után... :( Bocsi :(
2012. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!