Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen felnőtt válik a nehezen...

Milyen felnőtt válik a nehezen kezelhető babákból? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz nehezen kezelhető baba alatt? Nem lehet, hogy még te vársz el túl sokat tőle, amire ő még idegrendszerileg nem érett?
2012. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenki egy alaptermészettel születik. Arról megoszlanak a vélemények, hogy a nevelés és a született adottságok milyen arányban befolyásolják a fdelnőttkori természetet, én arra hajlok, hogy a nevelés döntő lehet.
2012. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs nehezen kezelhető baba!! a babák még fejletlenek, nincs kialakulva a gondolkodás rendszerük, foglalkozni, magyarázni, magyarázni, és mikor már tud gondolkodni, beszélni akkor talán lehet mondani, hogy nehezen kezelhető, de inkább kamaszra mondanám ezt a kifejezést.
2012. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
AZ unokatesóm, és a testvérem egy idősek voltak. Az öcsém jószívű, barátságos kisgyerek volt, az unokatesóm, agresszívebb, folyton elvette a másik játékát és cibálta a haját, és irigy is volt. Most 16 évesek, az unokatesóm nagyon jó természetű, nyugodt fiú lett. Az öcsém viszont nagyszájú, és nagyon sokszor csúnyán visszabeszél a szüleinknek, akár mások előtt is, de nem agresszív. Szerintem előre nem lehet borítékolni, hogy milyen lesz felnőtt korában, majd kialakul.
2012. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
unokatesóm nagyon de nagyon rossz gyerek volt annyira hogy szinte féltünk vele játszani. Még tiniként is csinált sok hülyeséget, de most 33 éves beindított egy saját vállalkozást tök egyedi ötlet alapján, két év alatt öltönyös úriember vált belőle nagyon jól megy neki. Megszelídült teljesen most született kisfia 3 hónapos szinte nem is akarja odaadni a gyereket az anyjának annyira imádja. Pedig még főiskolája sincs, de úgy tűnik eddig a legsikeresebb a 6 unokatesó közül
2012. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. Igen, lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb kifejezés amit használtam, mármint hogy "nehezen kezelhető". Másfél éves a kislányom, ő az életem, nagyon szeretem. Újszülött korától nagyon sírós, keveset alszik. Pici korában azt hittük hasfájós, de már nem vagyok biztos benne, hogy az volt. Most is sokszor sír, olyan, mintha semmi nem tetszene neki, és ezzel szemben sokszor nagyon vidám, sikongat, nevetgél. Küzdelem a pelenkázás, az öltözés, a körmét ébren a mai napig nem tudom levágni, babakocsiban ritkán van el, stb. Én úgy látom, hogy a környezetemben a babák nyugodtabbak, van aki szépen el tud vele menni boltba bevásárolni, és ha kisebb noszogatásra is, de arra megy a gyerek, amerre az anyuka irányítja. Most, hogy így leírtam a dolgokat, el is szégyelltem magam, hiszen nem akarok panaszkodni, és el sem tudnám képzelni az életemet nélküle, csak sokszor az jut eszembe, hogy nem nagyon "másabb"-e mint a többi baba.
2012. jan. 9. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon másabb. :-)) Az én kislányom 16 hónapos, a körmét csak álmában vághatom. :-D A bolti vásárlást és járkálásokat én eleve nem erőltetem, mert nekem teljesen érthető, hogy hamar elunja. Vannak babák, akik nem, de én pl tudom magamról, hogy barkácsáruházban a férjem órákig el tud nézelődni, én pedig már 5 perc után nem tudok mit kezdeni magammal és alig bírok magammal, hogy menjünk már. :-D Ne vedd ilyen szigorúan a gyereknevelést és magatokat, teljesen normális kis család vagytok a leírtak alapján. Azt meg hogy mindenki más vérmérsékletű, el kell fogadni. A kislányod is már egy önálló kis személyiség, és ez sok mindenben meg is mutatkozik. Lehet, hogy épp egy jó kis vezéregyéniség lesz belőle az oviban, suliban! :-)
2012. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és még egy, az én kislányom 14 hónapos kora óta nincs el babakocsiban, 5 perc után ki akar szállni. Én régesrég triciklivel sétáltattam a lányomat, míg a szomszéd, akinek a kisfia egyidős a lányommal, még mindig 1 órás babakocsis sétákra tudta vinni a babáját 15 hónaposan is. Ennyire különbözők a babák. Viszont: egyetlen délelőtt volt ezen a télen, amikor volt annyi hó, hogy az utat épp ellepte, és semmi ellenvetés nem volt a kislányom részéről, hogy 1 órát szánkóztattam föl-alá az utcában. :-D
2012. jan. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a nyugtató szavaidat!
2012. jan. 9. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!