Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá, hogy mást...

Hogy vegyem rá, hogy mást egyen reggelire?

Figyelt kérdés
13 hónapos múlt a kisfiam és reggelire tejpépet eszik csak és semmi mást nem fogad el.Anyagilag ez már kezd egy kicsit megterhelő lenni mert 1 doboz 3 nap alatt elfogy.Tejet tápszert tejitalt egyántalán nem akar kenyér vaj felvágott virslit is csak maximum tízóraira fogad el de akkor is minimális mennyiségben.Hogyan és mivel próbálkozzak?Ma már a fahéjas gabonapelyhet is kipróbáltam és az sem jött be:(
2012. jan. 8. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Joghurt, krémtúró? Gyümölcs? Zabpehely joghurttal? Tejbegríz?


A szendvicset milyen formában adod neki?

Emlékszem, hogy amikor mi kicsik voltunk apum mindig úgy csinálta meg, hogy felvágta katonákra és paradicsomból mindegyikre kis csákót tett. :)

Nálunk hálistennek a tápszer még lecsúszik, de már egyre kevesebb... most 1 éves, szerintem lassan nálunk is aktuális lesz ez a kérdés. :)

2012. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tejbedara? Müzliszelet? Babapiskóra esetleg lekvárosan (a karika alakút meg lehet kenni, össze is lehet ragasztani talán, még esetleg nutellával is persze nem sokkal).
2012. jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg jó a joghurt is, meg krémtúró, kakaó.
2012. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Joghurtot,krémtúrót eszik azokkal semmi gond de azt nem szeretném reggelire adni.Igen a kenyeret sajtot felvágottat katonázni szoktam neki de olyan érdekes mert délután gond nélkül megeszi ezeket csak reggel nem pedig biztosan éhes lehet mert este fél 7-kor eszik vacsit és 7-kor már alszik is egészen reggel 7-7.30-ig.
2012. jan. 8. 20:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Ti mit adtok reggelire?
2012. jan. 8. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Reggelire adj neki tejbegrízt. De ha nem fogadja el,amit adsz neki,akkor evés nélkül vidd el az asztaltól,és a következő étkezésig ne kapjon semmit.

Néhány napig hisztizik majd,de ha éhes lesz,akkor eszik majd rendesen.

2012. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tejpép eltelíti a gyomrát, ezért eszik minimálisat tízóraira. Én sem adnék neki a helyedbe, kivárnám amíg tízóraira nagyon megéhezik, és akkor kapna kenyeret vagy bármi mást. Nem lesz semmi baja, van olyan gyerek, aki délelőtt csak egyszer eszik, de olyan is van aki se tízórait, se reggelit sem eszik.
2012. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A tejpép eltelíti a gyomrát, ezért eszik minimálisat tízóraira. Én sem adnék neki a helyedbe, kivárnám amíg tízóraira nagyon megéhezik"


pont ez az egészségtelen. 10órai nem szabad terhelni a gyomrát, az egy könnyű étkezésnek kéne lennie, reggeli-ebéd, vacsora viszont táplálónak jóllakatónak.

nagyon fontos, hogy reggel jól lakjon, nehogy éheztesd még 10óraiig, amikor is egy gyümölcsöt kéne csak ennie

2012. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!