Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha eddig a maximum gyed...

Ha eddig a maximum gyed összeget kaptam, idén is a maximum összeget kapom?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyi volt a jövedelmed, ami után megállapították. Ha pl. 156 ezer bruttó havonta, akkor nem változik a gyed összege. Ha 180 ezer, akkor magasabb összeg lesz a gyed, de nem a maximum.

Ha 186 ezer, vagy több, akkor kapod majd újra a max gyedet.

2012. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 186.000 Ft fölött volt a havi bruttó bérem, ami után kiszámolták a gyedet.
2012. jan. 6. 17:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor majd rendezik a gyededet is.
2012. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De vedd figyelembe hogy tavaly volt adójóváírás (ha igényelted), idén pedig megszűnt. Úgyhogy az elég sok mínuszt jelent, 10.000 Ft felettit....
2012. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelent 10 ezer feletti mínuszt.

Mindenképp kevesebb lesz, mint lenne adójóváírással, de nem az adójóváírás összegével lesz kevesebb, tekintve, hogy az szja is 20,32%-ról 16%-ra csökkent.

Persze a különbség így is fájó, de a pontos info akkor is ez.

2012. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor ezt a kommentet hogyan értelmezzem? Egy másik kérdésbe érkezett:


Akik max. GYED-et kapnak, azoknak nem csökkent, eddig 88.191 Ft-ot kaptam és most a minimálbér emelés miatt 96.348 Ft-ot fogok, illetve mindenki, akinek a fizetése eléri a minimálbér 2x-t, ha jól tudom. A kompenzációval kapcsolatban nem értek egyet, aki nem fizeti rendesen a járulékot, azt miért kompenzálnák? Én még dolgoztam, rengeteg adót, TB-t és egyéb járulékot fizettem, bőven van miből "visszafizetnie" az államnak. Az más kérdés, hogy nem az ilyen munkavállalókat kellene büntetni, mint a kérdező is, hogy a munkáltatójuk nem hajlandó rendesen bejelenteni, hanem valahogyan a munkáltatót és visszaszorítani ezt a szürke és fekete gazdaságot, mert ha mindenki rendesen be volna jelentve annyira, amennyit valójában keres, akkor nem tartana itt az ország!

2012. jan. 6. 19:46
 7/8 anonim ***** válasza:

A mínuszos kommentem nem rád vonatkozott, hanem a másik válaszolónak szólt.

Téged nem érint a csökkenés, mert az emelés kompenzálja, de mondjuk aki nem keresett ilyen sokat, annak kevesebb lesz majd.


A te esetedben a minimálbér emelés miatt így alakul majd:

bruttó 130200, mínusz szja (20832), és mínusz nyugdíj (13020), vagyis adókedvezmény nélkül nettó 96348.

Ha kérsz adókedvezményt, akkor értelemszerűen annyival több.

2012. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Nagyon nagy segítség, hogy ebben a témában járatos hozzászólók is vannak itt, nagyon sokat segítettél. Még egyszer köszönöm!
2012. jan. 6. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!