Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 honaposak, tapszeresek...

4 honaposak, tapszeresek vagyunk lassan elkezdjuk a hozzataplalast. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
A kovetkezo a napirendunk, mikor tegyem be neki a gyumit vagy a fozeleket kesobb?: az elso etkezese hajnali 3-5 kozott van, majd 8, 12, 16, 20. Kb. igy jon ki, persze azert van eltolodas attol fuggoen mikor ebred enni eloszor hajnalban.
2009. máj. 23. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Csak nagyon lassan kezd el a hozzátáplálást, annyira, hogy csak úgy 2 hónap múlva.
2009. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
valamikor 8 és 12 között kóstoltass almalével,amit fekhigítasz. az első időkben mindennek csak a levét add felvizezve,utána,ha bírja,jöhet a reszelt alma.
2009. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az új kajákat érdemesebb délelőtt bevezetni, hogy ha nem bírná a hasija, akkor ne éjszaka kínlódjon szegény. Szóval a 8 kajánál próbálgass, és azt kellene először kiváltani majd gyümölccsel. Első nap 3-4 kanál, második nap 6-8 kanál, harmadik és negyedik nap annyit amennyit szeretne, ha nem volt gond (pl. kiütés). Aztán jöhet az új kaja. Sorrend aszerint ahogy a védőnőm mondta: almalé utána alma reszelve, őszibarack lé utána őszibarackpép, majd banán almával vagy őszbarackkal (azzal amelyik meghajtotta a pociját, mert a banán nagyon fogja a hasit), aztán meggy (a héja nélkül pépesítve). Ha ezek megvannak, akkor ezeket megpróbálhatod keverve. Utána sütőtök, krumpli (almával vagy őszibarackkal keverve), sárgarépa, és így tovább.
2009. máj. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is most kezdtem, a kisfiam 4 és fél hónapos.

Almával kezdtem és kb. másfél hétig adtam neki, csak a levét. Aztán kipróbáltam hogy pürésítem, de azt még annyira nem tudta enni, abból csak 2-3 kanállal adtam.

Lehet, hogy jobb lett volna, ha egy kicsit megpárolom és úgy pürésítem.

Most majd a bébi rizst akarom kipróbálni és egy kicsit hígabbra csinálom.

Azután pedig azt hiszem a répa, vagy a banán jön. A répa is édeskés, azért gondoltam azt következőnek.

Ja, és én mindig délelőtt adtam neki az almát. Szerintem a többit is délelőttönként fogom vele kóstoltatni.

De tényleg nehéz dolog ez a hozzátáplálás. :)

2009. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!