Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám még mindig...

5 hónapos babám még mindig 2-3óránként kel éjszaka. Hogyan szoktathatnám le, kíméletesen?

Figyelt kérdés
Akit ismerek már mindenkinek sokkal hosszabban alszik. Már Ő is aludt 5-6órát, egyhuzamban. Aztán jött egy fogzás időszak,de azóta nem állt vissza a hosszabb alvásra:( Pedig azzal már nem küzdünk jó ideje,szóval nem amiatt van,és tuti nem éhes. A szilveszteri éjféli petárdázást végig durmolta,majd amint letelt a 3óra felébredt.Sírni semmiképp nem akarom hagyni.
2012. jan. 3. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a megoldást nem tudom, de az én fiam ugyanezt csinálja, sőt a nagyobbik is ilyen volt, kb 2 évesen aludta át az éjszakát:( Nekem is mindenki azt mondja az ő gyereke x hetes korától átalussza az éjszakát én meg mindig azon agyalok, hogy mit csinálok rosszul. Néha örülök, ha 4 órát alszunk egyfolytában. Bocsi hogy nem érdemben válaszolok, csak olyan "jó" tudni, hogy másnak is van nem tökéletes gyereke!
2012. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Epp ma volt a vedono es ot kerdeztem evvel kapcsolatba, mivel szinten 2-3 orankent ebred es cicizik, persze nem mindig eszi. A vedononk szerint ez 6 honapos korig tok normalis jelenseg. Ha ehes ebred, ha kozelsegre vagyik ebred. Szerinte probalkozzak egy anyaillatu rongydarabbal, azt tegyeb a kozelebe, igy ha felalomba abba belebujik, talan visszaalszik.Nos kiprobalom, de nem garantalom, hogy segit a mi esetunkbe, mert nagyon cicifuggok vagyunk.
2012. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 sedacurforte ***** válasza:
3-4 hónapos koráig az én babám 2-szer kelt enni, most 5 hónapos, nagyon nyűgös, egész napját lefoglalja a fogínye, az, hogy kakilnia kell,mert nagyon nehezen tud, (már hozzátáplálom) éjjelente többször felkel, kicsit szopizik, nyugtalan, a fejét vagdossa, a lábát húzogatja, a fiziológiás szükségletei teljesen lefoglalják.Mindig adok neki éjjel, amikor igényli.Egyébként nappal is sokat nyűgös, egy ideig még a cicit sem fogadta el, gondolom fáj az ínye.
2012. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sajnos valóban vigasztaló,hogy nem csak az én babám "rossz alvó",mert a környezetem miatt már így éreztem,és kezdtem magamban keresni a hibát.


Ezt a pólós dolgot én is hallottam,csak éjszakára nem mertem az ágyában hagyni semmit,mert folyton a bölcsőhalállal rémisztgetnek,ráadásul az én babám kizárólag hason hajlandó aludni,ami ugye rizikótényező:(


Kedves Sedacurforte! Nekünk fogzásra a Viburcol kúp nagyon bevált.

2012. jan. 3. 20:33
 5/15 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot írok. Babám most 3 hónapos és 4 hetes kora óta aludta át az éjszakát (azaz 23-tól aludt 5, fél 6,vagy fél 7-ig ez változó)Aztán kb 2 hónapos korától megint kelt éjjel, többször is :S El nem tudtam képzelni mi lehet :S

Tegnap eszembe jutott, hogy amikor felkelt a gyerek, mindig pont ment a fűtés. Rájöttem, hogy egy hónapja állítottam át a termosztátot.

Megfejtés: melege volt, ezért kelt fel annyit.Tegnap lejjebb vettem a fűtést éjszakára, így a drágám megint aludt este fél 11-től 5ig :)


Szóval esetleg egy próbát megér :)

2012. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Én babám is csak hason tud aludni! :)

2012. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

5-ös, 6-os vagyok :)

Elkiabáltam!!!

Segítség!!!:D Ugyanaz van nálam is :D

Ismét 2-3 óránként kel a picuri! :(

Ha azóta kiderült nálatok miért volt, kérlek írd meg :)

2012. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jött be sem az anyaszagú póló,sem a fűtés:(

Végső elkeseredésemben elolvastam mindent,és úgy tűnik,hogy megszokásból ébred fel. Most homeopátiával próbálkozom,van amelyik éjjel bejön,de nem mindig.De már volt egy rekord,reggel ötig aludt.:D És próbálok szigorítani a napirendjén,bár ez néha nekem nehéz,mert néha szükségem van rá,hogy emberek közé menjünk,különben becsavarodnék:)De állítólag amiatt is lehet.

Nem lehet,hogy a fogzás kezdődött el Nála? Nekünk is 3hónaposan volt ezzel problémánk.

2012. jan. 19. 21:16
 9/15 anonim ***** válasza:

Fogzás is, meg lehet túl vizes a tejcim, vagy este már nem elég neki :(

Anyaillat nekünk a kezdetektől van betéve az ágyikójába :)

Tegnap kipróbáltam, hogy adtam neki tápit is meg cicit is és este 10-től aludt 4-ig, aztán fél 8kor ébredt ismét.

Kíváncsi vagyok ma mi lesz :)

2012. jan. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

5 hónapos a kisfiam.

Nálunk is ez volt a probléma, nagyon sokat aludt napközben,plusz jön a foga ... akár 6 órát is leosztva 3 alvásra, 7 kor fürdettünk utána cici alvás, kb.2óra múlva már bömbölt..Változtatnunk kellett. Most már 4óránként eszik.Napközben , igyekszem lefoglalni-fárasztani amennyire lehet, este 8körül fürdetünk, utána tejpép a korának megfelelőt,cici alvás., Ez bejött, egyszer kel, 21ó fekvés 4órakkor ébred, utána reggel 8 kor.Nálunk a napirend változtatás bejött, vagyis a későbbi fürdetés , és utána már olyan fáradt , hogy magától elalszik.

A tejem sem volt elég neki, ezért adok tejpépet.

Javasolták még, hogy apa menjen be egy kis vízzel hozzá ha felsír..Nem tudom, remélem segítettem. Jó babázást

2012. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!