Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy oldja meg a tömegközle...

Ki hogy oldja meg a tömegközlekedést babakocsival?

Figyelt kérdés
8 hónapos a babám, nemigen megyünk sehová, "csak" a környékre sétálni, mert BKV-val nem merek, a babakocsit egyedül nem tudom feltenni, ki hogy intézi ezt?
2009. máj. 22. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
én is ritkán megyek így, de mindig megkértem valakit, és segítettek. Vagy menjetek esernyőre csukható babakocsival, az könnyű. Én használtan vettem 5000 ft-ért, érdemes a városi futkozásra venni.
2009. máj. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szerencsém van, mert amelyik busszal szoktunk az sztk-ba, piacra stb. járni, annál van egy órában egy-két alacsony padlós busz, amit jelöl a menetrend.


A gyerekorvoshoz sajna nem tudunk alacsony padlóssal menni, de szerencsére nincs messze, csak öt megálló.


Amíg nem voltam újra állapotos, addig még bevállaltam a rendes buszt, a hátsó ajtónál rendesen fel lehet szállni babakocsival, de terhesen ezt már nem tehetem meg.

Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak a segítőkészségről, ritka az olyan ember, aki magától felajánlja a segítségét, illetve az olyan, aki nem húzza a száját, ha megkéred.


A villamos az kész katasztrófa, kétszer utaztam villamoson (a hannoverin), gyakorlatilag lehetetlen egyedül felrakni rá a babakocsit. Az emberek meg simán elnézik, ahogy ott állsz az ajtónál, a villamosvezető szólt bele a hangosbeszélőn, hogy addig nem indul el, míg valaki nem segít felszállni. Rém ciki volt, annyi vörös fejet még életemben nem láttam. Nekem erre nincs szükségem, inkább megyek busszal és sétálok nyolc saroknyit, minthogy még egyszer ennyire kiszolgáltatott legyek.

Metrón még soha nem utaztam, mert arra vagy a Kökin, vagy a Népligetnél tudnék felszállni: mindkettő lejárat lépcsős...


Érdemes megnézned a bkv honlapján, hogy azoknál a buszoknál, amelyek a környéketeken vannak, indítanak-e alacsony padlósat (a menetrendben bekeretezett indulási időpontokkal jelölik). Lehet, hogy pár utcányit sétálnotok kell, de legalább tudtok közlekedni nagyobb területen.

2009. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemrég még én is ezzel kínlódtam.Tud ülni a babád?

Én vettem neki kis sportkocsit,mint az első válaszoló,így azt könnyen fel tudod te is rakni a buszra,én mindig közben megkérek valakit,vegyen jegyet,közben odaszólok a sofőrnek,nyissa ki hátul az ajtót,és felszállunk.

Azóta el tudunk járni babaprogramokra.Csak elkezdeni nehéz majd meglátod,aztán belejössz.

2009. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!