Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak minden nap teát a babámnak?

Adjak minden nap teát a babámnak?

Figyelt kérdés
9 hetes a kislányom, és a 6-ik hét óta nem kakil minden nap. A védőnő azt mondta adjak neki kamillateát. Gyógyszertárban vettem Mecsek kamilla+édeskömény teát, de rá van írva, hogy megszakítás nélkül nem adható csak 3 hétig. Ti adtok teát minden nap, és ha igen, milyet? Ilyen melegben kell neki a plusz folyadék (anyatejes) főleg ha elmegyünk valahova hosszabb időre.
2009. máj. 22. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem adnék teát neki! Anyatejes babáknál teljesen normális, ha csak 4-5-6 naponta van széklet! Nem kell minden nap kakilnia! Ilyen melegben vagy gyakrabban tedd mellre vagy adj neki kevés vizet, de ne cukros teát szerintem. Én adok teát a babámnak minden nap, de ő már 8 hónapos és mozog össze-vissza, már eszik mást is az anyatejen kívül, úgyhogy kell neki a folyadék, de a te babád nagyon picike még, szerintem ne teáztasd!
2009. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindennap itasd ilyen melegben, de ne kamillateával, mert azt csak ritkán lehet adni(szorulás, nátha, stb.).

Próbálj forralt vizet, az a legjobb, de ha nem kéri, akkor vannak már kifejezetten csecsemőknek való teák, pl: babamosoly, hipp, milupa. Neki elvileg elégnek kellene lennie az anyatejnek folyadékszügségletben, de ebben a kánikulában szerintem kell még egy kis plussz folyadék. Ha tápszeres, akkor meg főleg kelllene neki a tea vagy víz most.

2009. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sima kamilla teát adjál , olyat amibe nincs édeskömény .Az anyatejes babák az édesköménytől általában hasfájóssá válnak. A vizet csak épphogy fesse meg nelegyen túl erős mert a bélbolyhoknak nem jó és hascsikarást okozhat.Ha nem kakil minden nap az nem baj csak az a gáz ha 5 napig nem kakil.A tea legyen kicsit világos.Cukrot nagyon keveset vagy egyáltalán semmit.A meleg mitt kell a plusz folyadék igen, jól írtad.
2009. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyatejes babámnak csak akkor adok teát, ha elmegyünk itthonról, és nem tudom mellre tenni. Egyébként állítólag ilyenkor hígabb is a tej, hogy jobban oltsa a szomját, szóval inkább tedd gyakrabban mellre.
2009. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A védőnőd nagyon "jól" informált. Csak anyatejes babánál normális ha napokig nincs széklet, mert a tejcit teljesen hasznosítja a szervezete. Én kislányomnak egyszer 7 napig nem volt kaki, de akkor sem volt semmi baja. Én a helyedben nem adnék neki teát, tedd gyakrabban mellre vagy esetleg vizet adj neki.
2009. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!