Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami fejlődési probléma lenne?

Valami fejlődési probléma lenne?

Figyelt kérdés
5hónapos kislányom jobb kezét többször megfeszíti könyékben és teljesen nyújtott, feszes karral kalimpál, míg bal kezét lazán tartja. Tud rajta támaszkodni, fogni vele és nem vettem észre, hogy fájna neki, de elég ijesztő látvány, főleg, hogy bal kezével nem csinál ilyet. Csak "játszik", vagy probléma lehet vele?
2009. máj. 22. 08:56
 1/6 anonim válasza:
74%
Szerintem nem lehet vele semmi baj az én kisfiam aki11 hónapos mindig a fülét piszkálja megkérdeztük és azt mondták hogy ez csak egyfajta játék neki.Azért vidd el az orvoshoz vagy a védőnőhöz a biztonság kedvéért.
2009. máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért a fültépés kicsit gyakoribb jelenség, mint ez a karfeszités, a fülét majdnem minden baba rángatja ha álmos, evés közben, fogzáskor, de a kar merev kiegyenesitése azért más. Mindig is igy tartotta, vagy csak rövid ideje kalimpál igy? Nem egy letapadt izom? Masszirozod a kis karját? Szerintem tornáztatsd, nyomkodd neki. Ha furcsának találod, ahogy tartja, egy jó háziorvos észre fogja venni, ha rendellenes!
2009. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a probléma, minket elküldtek neurológushoz. Valószínű, hogy le vannak tapadva az izomrostok(nálunk), gyógytorna lesz a vége. Monnd el te is a dokinak a panaszokat, ő úgyis egyből megmondja, hogy van e valami baj.
2009. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy egy hete vettem észre. Nem mindig csinálja, mert ha fog és támaszkodik, kapaszkodik, akkor teljesen laza a kis karja, de amikor valami nem tetszik neki, akkor kalimpál így.
2009. máj. 22. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, akkor szerintem nincs probléma, ez nála csak egy szokás. Azért mutasd meg a dokinak, én is csak akkor nyugodtam meg, mikor megmondta, hogy mit csináljunk.
2009. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is van ilyen. Először megilyedtem, de mostmár tudom, akkor csinálja ha nagyon izgatott (örül apának ha hazaér, vagy ha nagyon mérges :)
2009. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!